You are welcome to our museum!

Start   »   Renginiai   »   FOTOALBUMO PRISTATYMAS

FOTOALBUMO PRISTATYMAS

FOTOALBUMO PRISTATYMAS

2014 m. kovo 6 d., ketvirtadienį, 16.00 val. Žemaičių muziejus „Alka“ maloniai kviečia į Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarės Birutės Valionytės fotoalbumo „Didžioji Lietuva“ pristatymą. Renginyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, dalyvaus leidinio Autorė ir Nepriklausomybės akto signataras, rašytojas, leidėjas Stasys Kašauskas.
Šventinę nuotaiką sukurs vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ jaunimas.

Pirmosios dvi knygos (po 600 psl.kiekviena), išleistos 2009 metai buvo skirtos Didžiosios Lietuvos paveldui dabartinėje Baltarusijos teritorijoje. Jos sulaukė didelio dėmesio pasaulyje, buvo pristatytos Europos sąjungoje Briuselyje, Lenkijoje, Baltarusijoje, daugelyje Lietuvos miestų.
Trečiojoje knygoje pateikta unikali nufotografuota, suregistruota, taip plačiai ir įspūdingai dar neskelbta medžiaga, surinkta per 10 metų autorės B. Valionytės ir Signatarų klubo narių kelionių metų. B. Valionytės fotografijos (jų virš 2000) – įspūdinga Lietuvos praeities didybė, išlikęs paveldas.
Tai unikalus 680 puslapių fotografijų albumas. Knygoje taip pat publikuojami Lietuvos žemėlapiai, pradedant XIII amžiumi, žemėlapiai dabartinės Ukrainos teritorijų, kuriose yra objektai, nuorodos, kaip juos surasti keliaujantiems. Pirmąsyk nufotografuota, aprašyta daugiau kaip 170 paveldo objektų (tekstai – lietuvių, anglų kalbomis, vietovardžiai ir ukrainiečių kalba). Tai Didžiosios Lietuvos paveldas Ukrainos Haličo, Kijevo, Siverų žemėse, Podolėje, Voluinėje, Užkarpatėje, Kryme. Įspūdingose fotografijose – Lietuvos valdovų pastatytos pilys, dvarai, miestai, išlikę piliakalniai, kulto pastatai ir kt. paveldas. Lietuvių, anglų ir ukrainiečių kalbomis spausdinamos asmenvardžių, vietovardžių rodyklės, gausus literatūros sąrašas.


 back