You are welcome to our museum!

Start   »   Renginiai   »   PARODA „IR PO ŠIMTO METŲ TAMSOJ ŽIBA...“

PARODA „IR PO ŠIMTO METŲ TAMSOJ ŽIBA...“

PARODA „IR PO ŠIMTO METŲ TAMSOJ ŽIBA...“

Žemaičių muziejuje „Alka“ sukaupta daugiau nei 100 tūkstančių eksponatų iš Žemaitijos regiono. Kasmet muziejininkai parengia ir visuomenei pristato po keletą parodų, atsiliepiančių į šalies aktualijas, supažindinančių su mūsų kraštui ir Valstybei svarbiomis datomis. Tačiau gyvenimas neleidžia užsidaryti savo regiono ribose, muziejų mugių, seminarų metų bendraujant su kolegomis iš kitų miestų, gimsta idėjos, keičiamasi patirtimi ir netgi – parodomis.
Rugpjūčio 27 dieną 16 valandą telšiškiai sutinka Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkus su įdomia inovatyvia paroda „Ir po šimto metų tamsoj žiba...“.
Patys alytiškiai apie šią savo parodą kalba taip:
„Paroda – tai dzūkiškų marškinių originalų, nešiotų XX a. pradžioje, pristatymas. Parodos tikslas – parodyti šios rūšies paveldo įdomius, unikalius aspektus, pristatyti pritaikomumo galimybę ir šiems laikams. Senieji marškiniai, kadaise pasiūti rankomis, turi tobulus kruopštumo, siūlių santykių, detalių ir dekoro elementų proporcinius derinius. Parodoje rasite trijų marškinių, priklausančių Alytaus kraštotyros muziejaus etnografijos fondui, sugrįžimo istorijas: a) senieji originalūs marškiniai, b) šių marškinių kopijos, atliktos rankomis, c)šiuolaikinės senųjų marškinių improvizacijos.
Paroda pagyvinama kiekvieno eksponato nuotraukomis. Trijų marškinių nuotykiai užfiksuoti: a) sugrįžimu į autentikos laikmetį, b) virsmu į visiškai naują kopiją, c) persikūnijimu į šias dienas. Visa tai perteikia trijų merginų, kurios ir siuvo šiuolaikišką versiją, žaismingos fotosesijos.
Rimtieji nagingojo amato atstovai gali įsitraukti į naują žaidimą, galbūt judėjimą Lietuvos mastu „Siuvame marškinius rankomis“. Čia muziejus pasiūlys autentiškų siūlių pavyzdžius, paruoštas iškarpas, galimybę pasimatuoti marškinius bei konsultaciją, kaip tai kokybiškai pritaikyti jei ne etnografiniam ansambliui, tai bent šiuolaikinių marškinių detalėse – etno-autentiškų akcentų ar elementų sugalvojimui.
Išdidintos senųjų marškinių siūlės lyg ikonos padės įsikvėpti šiam „antrajam jaunatviškam žaidimui“, o gal tai „auksarankių“ namų interjero – puikus akcentas?
Ateikite pažiūrėti filmuko, pagyvenkite trijuose laikotarpiuose ir jei kantrybės užteks – audinio gabalėlį su siūlu ir adata paliksime…“.
Prisijungiame prie kolegų iš Alytaus kraštotyros muziejaus raginimo ir kviečiame apsilankyti parodos atidaryme!

Žemaičių muziejaus „Alka“
Ryšių su visuomene sk. vedėja
Ingrida Vaitiekienė

 back