You are welcome to our museum!

Start   »   Renginiai   »   RENGINYS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI

RENGINYS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI

RENGINYS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI

2013 m. vasario 13 d. 16 val. Žemaičių muziejuje „Alka“ vyks Nacionalinės premijos laureato, fotografo Algimanto Aleksandravičiaus albumo „Žemaitėjė – mona meilė“ pristatymas bei parodos „Atgimstančios Lietuvos paminklai“ atidarymas.

„Žemaitėjė – mona meilė” – prieš dešimtį metų sumanytas, lygiai tiek pat metų kauptas, rinktas ir fotografuotas, unikalus Žemaitijos kraštui ir jo žmonėms skirtas juodai baltų fotografijų albumas.
Knygos autorius – garsus ir pripažinimo sulaukęs menininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2011), fotografas Algimantas Aleksandravičius – pats yra užkietėjęs žemaitis: iš vienos pusės giminės istorija susijusi su Lietuvos istorijoje ryškų pėdsaką palikusiais Kražiais, iš kitos – Kretinga. Autorius Lietuvoje ir užsienyje yra surengęs per šimtą personalinių parodų, taip pat - keturiolikos personalinių fotoalbumų autorius.
Fotografijų albumo ,,Žemaitėjė – mona meilė“ pasirodymą autorius vertina kaip pagrindinį gyvenime atliktą darbą, išpasakotą meile ir vaizdais.
Fotoalbume užfiksuoti ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos istorijai bei kultūrai reikšmingi ir svarbūs įvykiai, vietos, legendos ir, žinoma, gražūs, talentingi, spalvingi Žemaitijos žmonės. Leidinyje surinktos fotografijos papildytos paties fotografo parinktais ir parašytais tekstais – knyga nuo pradžios iki galo nuglamonėta autoriaus ir atiduota globai į skaitytojų, tikėtina ne tik žemaičių, rankas...
Paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną muziejininkai parengė parodą „Atgimstančios Lietuvos paminklai“ (kuratorė ˜– muziejininkė Marina Petrauskienė), kurią galės apžiūrėti renginio dalyviai bei kiti muziejaus lankytojai. Parodos pagrindą sudaro Kastyčio Laužadžio fotografijų ciklas, sukurtas 1991 m. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Organizatoriai:

Telšių rajono savivaldybė
Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Žemaičių muziejus ,,Alka“

 

Fotografijas iš šio renginio rasite muziejaus Facebook profilyje.


 back