DĖMESIO! Nuo 2020 m. rugsėjo 14 d. muziejus UŽSIDARĖ REKONSTRUKCIJAI. Tačiau kviečiame lankytis Žemaitijos kaimo ekspozicijoje (Malūno g. 5, Telšiuose).

Pradžia   »   Naujienos   »   ATIDARYTA PARODA „LAISVĖS KAINA“

ATIDARYTA PARODA „LAISVĖS KAINA“

ATIDARYTA PARODA „LAISVĖS KAINA“

     Balandžio – birželio mėnesiais Lietuvoje minimos Zalcburgo dienos, globojamos Prezidento Valdo Adamkaus. Jos skirtos mūsų šalies ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-mečiui. Plati kultūrinė programa numatyta penkiuose nuo seno bendradarbiaujančiuose su Austrija miestuose: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Telšiuose ir Klaipėdoje. Renginius rengia Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė ir asociacija Ars Libera, glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje ir kultūros atašė Lina Kaiser, Austrijos Respublikos ambasada Lietuvoje, su E. Wagneriu, Lietuvos garbės konsulu Austrijoje bei Lietuvos ir Austrijos draugija.
     Telšiuose atidaryta trijų Austrijos menininkų paroda, kurią įkvėpė Lietuvos istorija, jos nueitas kelias per okupaciją – į Laisvę ir Nepriklausomybę. Hanės Engelhart, Pėterio Ryderio ir Reginos Ryder parodos darbų tema – laisvė ir nepriklausomybė, Pėterio Ryderio „Refleksijos“ skirtos Lietuvos istorijai. Reginos Ryder fotografijų cikle „Monumentai“ matome sovietų okupaciją, trėmimus, o Hanės Engelhart „Kelias į laisvę“ – abstraktūs darbai, atspindintys unikalų Baltijos kelią.
    Parodą atidarė Kultūrinės veiklos skyriaus vedėja Ingrida Vaitiekienė. Ji pristatė parodos koncepciją, darbų aktualumą. Muziejaus direktorė Elvyra Spudytė į parodą pažvelgė per laiko ir istorinių įvykių prizmę.
     Paroda muziejuje viešės iki gegužės 18 dienos ir tęs savo kelią į Panevėžį.

     

 atgal