Pradžia   »   Naujienos   »   KNYGOS PRISTATYMAS IR PARODA

KNYGOS PRISTATYMAS IR PARODA

KNYGOS PRISTATYMAS IR PARODA

    2017 m. kovo 23 d. 16.00 val. Žemaičių muziejuje „Alka“ vyks knygos „PETRAS GINTALAS. MEDALIO ŽMOGUS“ pristatymas ir metalo plastikos parodos „KŪRYBOS FRAGMENTAI“ atidarymas.
     Maloniai kviečiame!

     Petras Gintalas – dailininkas, poetas, Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakulteto profesorius, Lietuvos dailininkų sąjungos, Tarptautinės medalių federacijos narys. Kuria medalius, reljefinę, skulptūrinę metalo plastiką. Jo pastangų dėka Telšių mieste per trisdešimt metų iš eilės vyksta Tarptautinės medalių kūrėjų stovyklos. Dailininko darbų yra Vilniaus, Klaipėdos, Telšių interjeruose ir eksterjeruose, Lietuvos ir kitų šalių muziejuose. Parodose dalyvauja nuo 1972 m. Darbai eksponuojami Lietuvoje ir užsienyje. Yra laimėjęs medalių ir proginių monetų konkursus.
     Knygą išleido VDA leidykla. Dailininkas Martynas Gintalas. Menotyrininkė Jurgita Ludavičienė dailininko kūrybą skirsto į medalius praėjusiam laikui ir metalo plastika: plokštuma prieš formą. Medaliai sukurti asmenims ir personažams, miestams ir asmeninei istorijai. Pagal tai ir sudaryta knyga. Joje apžvelgiama dailininko kūryba nuo pirmųjų darbų iki 2015 metų. Be metalo plastikos knygoje skaitytojas ras ir dailininko poetines refleksijas. P. Gintalo kūrinių, parodų katalogą, bibliografijos sąrašus sudarė istorikė Zita Dargaitė. Knygos redaktoriai Artūras Judžentis ir Vytautas Stulpinas. Panaudotos žinomų fotomenininkų Algimanto Aleksandravičiaus, Antano Lukšėno, Mečislovo Šilinsko fotografijos..
     Petro Gintalo metalo plastikos parodos „KŪRYBOS FRAGMENTAI“ idėja – plokštuminio reljefinio medalio kaita – virsmas į trimatį mažosios skulptūrinės plastikos darinį. Medalio kanonas keičiamas apribotoje erdvėje: transformuojamos abi pusės (aversas ir reversas) į vientisą plastinę formą.

Parodą galima aplankyti muziejaus darbo laiku:
Antradieniais - Penktadieniais – 9.00 -17.00 val.
Šeštadieniais – 10.00 - 17.00 val.
Pirmadieniais, sekmadieniais – nedirba

Zita Dargaitė

 atgal