Pradžia   »   Naujienos   »   KULTŪRINIO PAVELDO SUVOKIMAS PER AMATUS „RECRAFT“

KULTŪRINIO PAVELDO SUVOKIMAS PER AMATUS „RECRAFT“

Kultūrinio paveldo suvokimas per amatus arba „RECRAFT“ − toks šiuo metu, du metus (2018–2020) vykdomo projekto pavadinimas, kuriame pagrindinis projekto koordinatorius – Zagrebo viešasis atvirasis universitetas POUZ (Kroatija), partneriai: Žemaičių muziejus „Alka“ (Telšiai), Ljudska Univerza Nova Gorica (Slovėnija) ir Jyvaskylan Kaupunki amatų centras (Suomija). Pagrindinis projekto tikslas − supažindinti institucijas su kiekvienos šalies institucijų suaugusiųjų neformalaus ugdymo veiklomis ir pasikeisti gerąja patirtimi.
       Pirmasis partnerių susitikimas įvyko POUZ universitete, kuris statytas 1907 m. Tai atvirasis viešasis Zagrebo universitetas ir vienas gražiausių šiuolaikinės architektūros pastatų. Šį pastatą sukūrė profesorius Radovan Nikšič, už šio pastato dizainą jis buvo apdovanotas Zagrebo miesto apdovanojimu. Pats pastatas šiuo metu yra Zagrebo miesto architektūros paveldo objektas, o atidarymo metu iš kitų pastatų išsiskyrė novatoriškumu, langų didybe ir jų gausa. Už puikų pastato interjerą buvo atsakingas Bernardo Bernardi. Viešasis atvirasis Zagrebo universitetas − nacionalinė suaugusiųjų švietimo įstaiga, turinti ilgiausią andragoginio darbo tradiciją joje studijuoje apie 20000 studentų.
     Šiame projekto partnerių susitikime, buvo aptarti kiekvienos šalies partnerės šalių susitikimai, projekto sklaidos veikla, finansiniai klausimai, partnerių bendradarbiavimo priemonės, projekto logotipas bei paruoštas klausimynas edukatoriams ir edukacijų dalyviams.
     Prabėgus daugiau negu dviem mėnesiams įvyko antrasis šio projekto susitikimas Jyvaskylan Kaupunki amatų centre, Suomijoje. Čia susipažinome su kiekvienos institucijos pranešimais tema: „Marketingo veikla suaugusiųjų neformaliame švietime“. Taip pat aplankėme Suomijos amatų muziejų, lankėmės keramikos, rankdarbių ir Suomijos tautinių kostiumų siuvimo klasėje. Šioje klasėje kiekvienais metais mokosi vis daugiau dalyvių, nes tautinis kostiumas Suomijos rinkoje kainuoja apie 400 €. Kaip pasakojo Jyvaskylan Kaupunki amatų centro direktorius, vis daugiau suaugusiųjų moterų renkasi tautinio kostiumo siuvimo kursus.
     Sekančią dieną pristatėme paruoštas apklausas, kurias kiekvienoje partnerių institucijoje pateikėme tiek edukatoriams, tiek edukacijų dalyviams. Rezultatai tikrai nustebino, nes panašumų radome nemažai – apie visose institucijose vykdomus mokymus dalyviai dažniausiai išgirsta iš lūpų į lūpas ir tik nedaugelis pamato įvairiose reklaminėse skrajutėse, spaudoje ar kituose internetiniuose tinklalapiuose. Edukacijų ir mokymų dalyviai lieka patenkinti paruoštomis edukacijomis ir įgytomis žiniomis. Šio susitikimo paskutinę dieną turėjome unikalią galimybę stebėti žuvų odos rauginimo ir apdirbimo procesą.
     Šioje klasėje žuvies oda specialiame skystyje mirkoma apie mėnesį laiko, po to ruošiama speciali forma. Matėme moteris, kurios buvo pasiruošusios gaminti sau rankinuką, piniginę, auskarus ar net maudymuką. Kiekvieno susitikmo metu gauname daug naudingos informacijos apie kiekvieną instituciją ir jose vykdomas neformalias suaugusiųjų švietimo programas.
     Trečiasis susitikimas vyks Lietuvoje, tad su nekantrumu laukiame atvykstančių Kroatijos, Suomijos ir Slovėnijos šalių atstovų Žemaičių muziejuje „Alka“, Telšiuose.