Pradžia   »   Naujienos   »   MUZIEJAUS ŠVENTINIS RENGINYS

MUZIEJAUS ŠVENTINIS RENGINYS

2017 metų rugsėjo 8 dieną Žemaičių muziejus „Alka“ paminėjo muziejaus įkūrimo 85-ąją sukaktį ir Žemaitijos kaimo ekspozicijos 50-metį.
     Šventinėje programoje, kuri tęsėsi visą dieną abiejuose muziejaus padaliniuose, dalyvavo keli šimtai svečių ir programos dalyvių. Vos prasidėjus darbo dienai, dalis muziejininkų aplankė anapilin išėjusių kolegų kapus, jų atminimą pagerbė uždegdami žvakeles. Visą dieną žvakių liepsnelės virpėjo ir prie muziejaus kieme stovinčio paminklo pirmajam muziejaus direktoriui Pranui Geniui.
     12 valandą į muziejų pradėjo rinktis svečiai: JE Vyskupas Kęstutis Kėvalas ir kiti garbūs dvasininkai, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių r. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė ir kolegos muziejininkai, Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza, Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Šiaulių „Aušros“, Žemaičių dailės, Rietavo Oginskių kultūros istorijos, Mažeikių muziejų vadovai ir muziejininkai. „Alkos“ muziejaus pasveikinti atvyko K. Praniauskaitės bibliotekos, Telšių verslų inkubatoriaus, Telšių apskrities archyvo, Telšių turizmo informacijos centro, VDA akademijos Telšių fakulteto vadovai bei miesto visuomenės atstovai, muziejaus draugai ir laukiami lankytojai.
     Šventė prasidėjo Luokės folkloro ansamblio „Šatrija“ programa. Jų atliekamos žemaitiškos dainos labai derėjo prie 2017 Tautinio kostiumo metams skirtos ir tądien atidarytos parodos. Dalis parodos iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus rinkinių – „Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada“ – iki lapkričio 8 dienos bus eksponuojama pačiame muziejuje (Muziejaus g. 31, Telšiai). Antroji parodos dalis – „Lietuvių kostiumas senose fotografijose“ iš LNM, Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Mažeikių muziejaus ir Žemaičių muziejaus „Alka“ rinkinių bei Kristinos Siebaitės darbai „Tradicinių lietuvių dekoratyvinių motyvų pritaikymas šiuolaikinei reklaminei grafikai“ iki ekspozicijos veiklos sezono pabaigos lankytojų dėmesio lauks Žemaitijos kaimo ekspozicijoje (Malūno g. 5, Telšiai).
    Tradiciniu tautiniu žemaitės apdaru pasidabinusi muziejaus direktorė Elvyra Spudytė susirinkusiems priminė muziejaus istoriją, pasveikino ir pagerbė virš 20-ies metų muziejui atidavusius darbuotojus. Ilgiausiai, apie keturis dešimtmečius, muziejuje išdirbo pati direktorė E. Spudytė, Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Rimkuvienė, Istorijos skyriaus muziejininkė Marjam Petrauskienė. Muziejaus svečiai geru žodžiu, gėlėmis ir dovanomis pagerbė gražias mūsų muziejaus sukaktis, o vėliau gėrėjosi Tautinio kostiumo parodos eksponatais.
    Tuo tarpu „Atžalyno“ progimnazijos, Žemaitės gimnazijos, lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenės ir „Šatrijos“ kolektyvo nariai pievelėje prie muziejaus sustojo į „gyvąsias raides“ ALKA 85. Šis vaizdas – dovana muziejui – buvo užfiksuotas iš oro. Dėkingi muziejininkai apdovanojo šios akcijos dalyvius galimybe nemokamai apsilankyti muziejaus ekspozicijose.
    Nuo 16 valandos šventė persikėlė į Žemaitijos kaimo ekspoziciją. Edukacinės veiklos, parodų apžiūra, Nevarėnų kultūros centro mėgėjų teatro „Žibintas“ vaidinimas „Dobėlts išmėgėnėms“ (rež. Alvyda Kniūrienė), Telšių Žemaitės dramos teatro vaidinimas „Amerika pirtyje“ (rež. Jonas Buziliauskas), Degaičių kaimo kapelos „Grįžolė“ smagios dainos šventiškai nuteikė visus susirinkusius ir sušildė žvarboką popietę.
     Muziejaus kolektyvas jaučiasi pagerbtas ir dėkoja visiems apsilankiusiems mūsų šventėje, negalėjusiems atvykti, bet atsiuntusiems nuoširdžius sveikinimus, prisiminusiems ir prisidėjusiems prie gražaus renginio.
     Už programos paviešinimą dėkojame leidiniams „Telšių žinios“, „Penktadienio žemaitis“.
     Už „gyvųjų raidžių“ užfiksavimą iš oro dėkojame Žemaitės gimnazijos gimnazistui Dominykui Petrulaičiui.
    Esame neišmatuojamai dėkingi rėmėjams: AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Norfos mažmena“, UAB PALINK, UAB „S. Jurkus ir partneriai“, UAB SCANDYE, banko DNB Telšių skyriui, ūkininko Kazimiero Baginsko ūkiui ir ūkininko Antano Vyto Songailos ūkiui.

Renginio akimirkos – muziejaus Facebook profilyje.