Pradžia   »   Naujienos   »   MUZIEJUJE ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „MITOLOGIJA 3D: KAUKAS“

MUZIEJUJE ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „MITOLOGIJA 3D: KAUKAS“

MUZIEJUJE ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „MITOLOGIJA 3D: KAUKAS“

     Ką bendro turi kompiuterinės technologijos ir mitologija muziejuje? Pirmasis į galvą šovęs atsakymas – nieko. Tačiau...
   Bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų atstovais, Žemaičių muziejuje „Alka“ šiemet įgyvendintas projektas „Mitologija 3D: Kaukas“, autentiškas XIX a. pab. – XX a. pr. Žemaitijos kaimo ekspozicijos erdves pirmą kartą papildęs šiuolaikinėmis technologijomis grįstu sprendimu.
   Viename ekspozicijos pastatų – jaujoje – animuoto mitologinio žemaitiškai kalbančio personažo holograma supažindina edukacijų „Kaukas – mano draugas“ dalyvius su šalia žmonių „gyvenančia“ ir žemės teikiamas gėrybes gausinančia, žmonėms padedančia mitologine būtybe.
     Edukacinių užsiėmimų, kuriuos veda vyr. muziejininkė Salomėja Udovičienė, metu kiekvienas edukacijos dalyvis ant skiedros ar akmenėlio pats susikuria, naudodamas gamtines medžiagas pasigamina ir išsineša pagrindinį projekto personažą – Kaukutį.
     Žemaitijos kaimo ekspozcijos sezonui pasibaigus, įgyvendinant projektą sukurti edukaciniai užsiėmimai bei pats Kaukas persikėlė į Žemaičių muziejų „Alka“. Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvauja tiek mažieji, tiek suaugusieji. Tai puiki laiko praleidimo forma ne tik organizuotoms muziejaus lankytojų grupėms, bet ir šeimoms su vaikais ar asmenims, norintiems kitaip švęsti asmeninę šventę.
     Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
     Rėmėjas – SUPASTAR Innovations.
     Projekto vadovė muziejininkė-skaitmenintoja Loreta Norvaišienė.

 atgal