Pradžia   »   Naujienos   »   NUOTRAUKOSE, DOKUMENTUOSE, RANKRAŠČIUOSE – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KELIO LIUDIJIMAI

NUOTRAUKOSE, DOKUMENTUOSE, RANKRAŠČIUOSE – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KELIO LIUDIJIMAI

NUOTRAUKOSE, DOKUMENTUOSE, RANKRAŠČIUOSE – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KELIO LIUDIJIMAI

     Dvidešimt penki Lietuvos muziejai, tarp jų – ir Žemaičių muziejus „Alka“, įgyvendindami projektą „Skaitmeninis turinys apie Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpį liudijantį dokumentinį paveldą – nacionaliniuose ir tarptautiniuose portaluose“, 2016 m. pavasarį pakvietė šalies gyventojus, įstaigas ir organizacijas pasidalinti savo asmeniniuose ir institucijų archyvuose saugomais dar neviešintais dokumentais, nuotraukomis, rankraščiais, kurie iškalbingai pasakoja apie Lietuvos kelią į valstybingumą ir jo pagrindų stiprinimą nuo XIX a. pab. iki šių dienų.
     Projekto metu Lietuvos muziejai surinko, ištyrinėjo ir suskaitmenino daugiau negu 4 tūkst. įvairių dokumentinio paveldo objektų. Didžioji jų dalis buvo aprašyta Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS). Duomenys apie daugiau negu 2 tūkst. objektų yra paviešinti LIMIS portale www.limis.lt, virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos portale „E. paveldas“ www.epaveldas.lt ir didžiausiame Europos kultūros paveldo portale „Europeana“ www.europeana.eu. 200 atrinktų teminių vaizdų panaudoti kuriant mobilią stendinę parodą „Lietuvos Nepriklausomybės kelias: asmenybės, įvykiai“ (https://goo.gl/qBb4GF).
     Stendinę parodą parengė Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS).
     Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, projekte dalyvavę muziejai.

     Nuotraukoje: Kryžiaus kritusiems už Lietuvos laisvę šventinimas Varniuose. Daugiau informacijos čia: http://bit.ly/2gCRAOt

 atgal