Pradžia   »   Naujienos   »   PAGERBĖ J. PERKOVSKIO ATMINIMĄ

PAGERBĖ J. PERKOVSKIO ATMINIMĄ

PAGERBĖ J. PERKOVSKIO ATMINIMĄ

     2015 m. liepos 24 d. sukanka 75 metai, kai iš šio pasaulio pasitraukė Juzefas Perkovskis (1896 – 1940). J. Perkovskis – profesionalus dailininkas, Žemaitijos meno tyrinėtojas, aktyvus muziejaus kūrėjas, parodų dalyvis, kultūros paveldo fiksuotojas, Džiuginėnų dvarininkas.
     J. Perkovskio kūrybinis palikimas – neatskiriama mūsų krašto istorijos, kultūros ir dailės dalis. Menininkas yra dviejų kultūrų – lietuviškos ir lenkiškos atstovas. Jo kilmė lenkiška, tačiau konkretūs gyvenimo ir kūrybos faktai siejami su Lietuva, Žemaitija, labai artimi mūsų kultūrai, tautodailei.
     Menininko kūrybinį palikimą Žemaičių muziejuje „Alka“ sudaro 4 etnografinių tyrinėjimų albumai, kuriuose užfiksuota apie 800 mūsų materialiojo paveldo objektų. Muziejuje taip pat saugoma dalis jo sukurtų medžio raižinių, ofortų bei rankraštinis, epistoliarinis palikimas, fotografijos, stiklo negatyvai.
      Šiandien muziejininkai kartu su muziejaus bičiuliais aplankė senąsias Džiuginėnų dvaro kapinaites bei padegdami žvakutes pagerbė šios iškilios asmenybės atminimą.

 atgal