Pradžia   »   Naujienos   »   PARODA „ŽEMAITIJA – ISTORINIUOSE EUROPOS ŽEMĖLAPIUOSE“

PARODA „ŽEMAITIJA – ISTORINIUOSE EUROPOS ŽEMĖLAPIUOSE“

Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialas 2016 m. kartu su partneriais įgyvendino projektą „Žemaitija – istoriniuose Europos žemėlapiuose“.
    Šiuo metu vertingiausi Lietuvoje senosios kartografijos rinkiniai saugomi Vilniaus universiteto ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekose, Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Parodoje pateikiami žemėlapiai nuo XVI a. pradžios iki XIX a. vidurio iš Vilniaus universiteto bibliotekos, Vilniaus universiteto profesoriaus Joachimo Lelevelio (1786–1861) kartografinių kūrinių kolekcijos ir kunigo, žurnalisto, vertėjo ir kolekcininko Vinco Mincevičiaus (1915–1992) žemėlapių kolekcijos, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.
      Paroda Žemaičių muziejuje „Alka“ skiriama 2019-iesiems – Žemaitijos metams – pažymėti. Ją apžiūrėti galima nuo liepos 10 d. iki liepos 31 d.
     Dėkojame partneriams – Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialui.