Pradžia   »   Naujienos   »   PARODA „NEMATOMA PAVEIKSLO PUSĖ“

PARODA „NEMATOMA PAVEIKSLO PUSĖ“

PARODA „NEMATOMA PAVEIKSLO PUSĖ“

     Sausio mėnesį startavo unikalus projektas „Nematoma paveikslo pusė“, kuris aplankys net septynis Lietuvos regionų muziejus. Tai – ciklas parodų, kuriose pristatomi paveikslai iš muziejų fondų ir jų tyrimų vaizdai, atlikti pasitelkiant ultravioletinius, infraraudonuosius ir rentgeno spindulius.
      Projektas „Nematoma paveikslo pusė“ skirtas supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su dalimi meno kūrinių technologinių tyrimų, kurie Lietuvoje atliekami jau keletą dešimtmečių. Fiksuojant paveikslų vaizdus infraraudonųjų, ultravioletinių ir rentgeno spindulių diapazone bei juos derinant su įprastai matomu vaizdu net ir neįgudusiam žiūrovui galima pamatyti daugybę skirtumų ir pažvelgti į gilesnius, plika akimi nematomus kūrinio sluoksnius, pasakojančius savitą kūrinio istoriją.
      Senieji paveikslai nuo sukūrimo momento iki šių dienų paprastai būna patyrę nemažai pokyčių – restauravimų, atnaujinimų, pertapymų, formato pakeitimų ir kitų, tačiau apie juos paprastai žino tik specialistai. Visgi tai yra ir neatsiejama mūsų paveldo istorijos dalis, o ir patys skirtingose spektro srityse užfiksuoti vaizdai yra savotiškai įdomūs vizualiai. Lankytojai kviečiami pasijusti tyrinėtojais ir pasinerti į nematomos mūsų kultūros paveldo istorijos gelmes. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
      Žemaičių muziejuje „Alka“ veikiančioje parodoje pristatomas dailininko Antano Dundulevičiaus XVIII a. 2 pusėje tapytas Marijonos Reginos Vainaitės Gorskienės (1731–1767) portretas iš Šaukėnų dvaro bei atliktų jo tyrimų medžiaga.
          Dėkojame tyrimus atlikusiai MB „Meno kūrinių tyrimai“  ir jos vadovui Rapolui Vedrickui.

 atgal