Pradžia   »   Naujienos   »   PARODA „VELYKŲ ŠVENTĖ“

PARODA „VELYKŲ ŠVENTĖ“

PARODA „VELYKŲ ŠVENTĖ“

     Su Velykų švente žmonės sveikina vieni kitus, siunčia linksmus ir džiaugsmingus atvirukus, atlieka išpažintį. Ankstų Velykų rytą gaudžiant bažnyčių varpams, giedama velykinė giesmė „Linksma diena mums prašvito“. Tą gražią Kristaus prisikėlimo, gamtos pabudimo šventę žmonės nešasi pašventinti velykinių valgių, margučių. Velykinis stalas neapseidavo ir be specialioje formoje kepamos „bobos“ – parodoje tai atspindi XX a. 4 deš. leidinys šeimininkėms.
     Kiaušinių dažymo ir jais keitimosi paprotys yra daug senesnis už krikščionybę. Margučio simbolikai buvo priskiriama magiška reikšmė skatinanti gamtos pabudimą, geresnį derlių. Margučiai buvo dažomi augaliniais dažais, išrašomi vašku arba skutinėjami. Šis iš amžių glūdumos išlikęs simbolis puikiai papildo velykinių švenčių simboliką.
     Be margučių parodoje dar išvysite  XX a. 2–8 deš. velykinių atvirukų,  velykinės išpažinties korteles bei kitų su Velykų tematika susijusių spaudinių. Parodos kuratorė – Etninės kultūros skyriaus vyr. muziejininkė S. Udovičienė.
    Šia proga galima užsisakyti ir edukacinį užsiėmimą „Margučių marginimas vašku“ (edukatorė – vyr. muziejininkė Salomėja Udovičienė).

     Paroda veikia 2017 03 31 – 2017 04 23 d.

     Kviečiame apsilankyti!

 atgal