DĖMESIO! Nuo 2020 m. rugsėjo 14 d. muziejus UŽSIDARĖ REKONSTRUKCIJAI.

Pradžia   »   Naujienos   »   PRADEDAMI ŽEMAIČIŲ VYSKUPYSTĖS MUZIEJAUS REKONSTRUKCIJOS DARBAI: LANKYTOJAMS BUS ATVERTOS AUTENTIŠKAI ĮRENGTOS SEMINARIJOS PATALPOS, ĮRENGTOS NAUJOS EKSPOZICIJOS

PRADEDAMI ŽEMAIČIŲ VYSKUPYSTĖS MUZIEJAUS REKONSTRUKCIJOS DARBAI: LANKYTOJAMS BUS ATVERTOS AUTENTIŠKAI ĮRENGTOS SEMINARIJOS PATALPOS, ĮRENGTOS NAUJOS EKSPOZICIJOS

PRADEDAMI ŽEMAIČIŲ VYSKUPYSTĖS MUZIEJAUS REKONSTRUKCIJOS DARBAI: LANKYTOJAMS BUS ATVERTOS AUTENTIŠKAI ĮRENGTOS SEMINARIJOS PATALPOS, ĮRENGTOS NAUJOS EKSPOZICIJOS
 
     1999 metais prie buvusios Varnių kunigų seminarijos, o dabar esančio Žemaičių vyskupystės muziejaus, pastato buvo pastatytas paminklas vyskupui Merkeliui Giedraičiui ir kanauninkui Mikalojui Daukšai, minint jų bendro darbo – iš lenkų į lietuvių kalbą išverstos ir 1599 metais Vilniaus jėzuitų spaustuvėje vyskupo lėšomis išspausdintos Jokūbo Vujeko Postilės, vienos iš pirmųjų lietuviškų knygų Didžiojoje Lietuvos Kunigaikštystėje, jubiliejų. Paminklo autoriai – skulptorius Arūnas Sakalauskas ir architektas Linas Jurgaitis. 
     Pasak Varnių seniūno Rolando Bružo, jau kurį laiką ši skulptūrinė ekspozicija bendruomenei kėlė nerimą dėl akivaizdžiai matomų įtrūkimų ir suskilimų. 2020-ųjų metų gegužės mėnesį buvo atlikta minėtos skulptūrinės kompozicijos konstrukcijos ekspertizė ir gautos išvados dėl jos techninės būklės. Ekspertizėje nurodyta, kad paminklo būklė nepatenkinama, yra avarinė, kelianti grėsmę praeiviams ir lankytojams.
     Žemaičių muziejus „Alka“ atsižvelgdamas į ekspertizės išvadas ir objekto meninę reikšmę, kreipėsi į skulptūrinės kompozicijos autorių Arūną Sakalauską, kuris įvertinęs skulptūrinės kompozicijos esamą techninę būklę, pateikė projektinį siūlymą dėl paminklo avarinės būklės pašalinimo išsaugant meno kūrinį. „Meninė kompozicija iš esmės bus išsaugota, išlieka kanauninko M. Daukšos, vyskupo M. Giedraičio ir Dievo Motinos su Kūdikiu kolonos viršuje skulptūros. Atsisakoma tik arkos, jungiančios skulptūrinę kompoziciją su muziejaus pastatu. Kai kurios meninės kompozicijos dalys bus pakeistos naujomis, kitos – rekonstruojamos“, – sakė skulptorius A. Sakalauskas. Autorius nurodė, kad jau kitą mėnesį į Varnius atvyks technika ir prasidės skulptūrinės kompozicijos rekonstrukcijos darbai, arba, kaip teigė Eva Stonkevičienė - pirmasis pasirengimo investicinio projekto įgyvendinimui etapas. 
     Susitikimo metu Varnių seniūnas Rolandas Bružas atkreipė dėmesį, kad jau ne kartą kreipėsi į Žemaičių muziejaus „Alka“ administraciją, Telšių rajono savivaldybės merą dėl Žemaičių vyskupystės muziejaus pastato estetinės ir techninės būklės, reikalaudamas sutvarkyti objektą ir pašalinti praeiviams grėsmę keliančius elementus arba uždaryti muziejų ir aptverti teritoriją, kol neatsitiko nelaimė.
     Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė E. Stonkevičienė informavo, kad siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, atsakingai ir tinkamai pasiruošti investicijų projekto įgyvendinimo darbams, nuo rugsėjo mėnesio muziejaus durys lankytojams bus užvertos. 
     Muziejaus rekonstrukcija truks ne vienerius metus, bus restauruotas ir kompleksiškai pritaikytas lankymui Žemaičių vyskupystės muziejaus pastatas, varpinė, įsigyta apžvalginėms ekskursijoms ir edukacijoms reikalinga įranga, taip pat sukurtos naujos ekspozicijos ir paslaugos lankytojams. 
     „Žemaičių Vyskupystės muziejus – unikalus objektas tiek savo istorija, tiek vertybinių eksponatų turiniu, tiek išskirtinėmis erdvėmis. Tikiu, kad po rekonstrukcijos naujai duris atvėręs muziejus taps Varnių miesto reprezentaciniu branduoliu, populiaria ir patrauklia turizmo traukos vieta ne tik Lietuvos, bet ir Europos turizmo rinkoje, o visuomenė naujai atras sakralinio paveldo ištakas liudijantį muziejų, pripildytą pakylėjančios autentiškos kultūrinės dvasios“, – apibendrindama projekto pristatymo metu sakė muziejaus direktorė Eva Stonkevičienė.
 

 atgal