Pradžia   »   Naujienos   »   SUAUGUSIUJŲ ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ KONSORCIUMO MOBILUMO PROJEKTAS

SUAUGUSIUJŲ ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ KONSORCIUMO MOBILUMO PROJEKTAS

Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė spalio 15–18 dienomis dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Vokietijoje, kuriuos organizavo Ibbenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis).
     Mokymai vyko Telšių ir Raseinių rajonų suaugusiųjų švietėjams įgyvendinant programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus projektą ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“). Projekto koordinatorius - Telšių švietimo centras.
     Projekte be Muziejaus dalyvauja Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Telšių suaugusiųjų mokykla, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių socialinių paslaugų centras, Telšių dailės mokykla, asociacija „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas“, asociacija „Telšių bičiulių ratas“ bei Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.
     2019 m. pradžioje minėtos įstaigos ir organizacijos sukūrė konsorciumą. Gavus mobilumo projekto finansavimą, 15 suaugusiųjų švietėjų, atstovaujančių konsorciumo narius ir Telšių rajono savivaldybės administraciją, spalio 15–18 dienomis dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Vokietijoje, kuriuos organizavo Ibbenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis).
     Mokymų metu vyko paskaitos apie suaugusiųjų švietimą, pilietiškumo ugdymą Vokietijoje, taip pat diskusijos apie sėkmingą rinkodarą suaugusiųjų švietime, kokybės vadybos svarbą, suaugusiųjų švietėjų kvalifikacijos tobulinimo galimybes bei socialiai pažeidžiamų ir kitų kultūrų atstovų suaugusiųjų švietimo organizavimą, jo ypatumus ir patirtis. Mokymų metu suaugusiųjų švietėjai lankėsi Ibbenbiureno miesto bibliotekoje, muzikos mokykloje, ekumeniniame šeimų ugdymo centre, įstaigoje „Mokymai ugdo Ibbenbiureno miestą“, padedančioje jaunimui ir neįgaliesiems integruotis į darbo rinką, jaunimo kultūros centre. Šiose įstaigose mokymų dalyviai susipažino su edukacinėmis erdvėmis bei mokymo programomis suaugusiesiems, su asociacijų (Jaunimo meno mokyklos), privačių asmenų (Teatro) iniciatyvomis teikiant neformalųjį suaugusiųjų švietimą vietos bendruomenėse. Diskusijų ir pokalbių metu buvo aptarta, kaip konsoliduotai veikia įvairios institucijos, rengdamos ir pristatydamos parodas muziejuose, vykdydamos kultūrinę sklaidą ir suaugusių asmenų įtrauktį į jų gyvenamos aplinkos kultūrinį gyvenimą. Tokiu būdu suaugusiųjų švietėjai iš Lietuvos pamatė įvairių neformaliojo švietimo institucijų aplinką, neformaliai įvertino tų institucijų andragogų gebėjimus užtikrinti suaugusiųjų mokymosi proceso lankstumą, turinio aktualumą. Dalyvaudami mokymuose – mobilumo programoje Vokietijoje konsorciumo nariai pasisėmė europinės patirties, patobulino savo andragogines kompetencijas.

Mobilumo projekto dalyvius pasveikino Ibbenbiureno meras dr. Marc Schrameyer. Meras ir mokymus suaugusiųjų švietėjams iš Žemaitijos Ibbenbiurene organizavusi Liaudies švietimo aukštosios mokyklos vadovė p. Cornelia Baumann pasidžiaugė puikia galimybe gyventi, drauge kurti ir dirbti Europoje taikos metais. Lietuvos atstovai džiaugėsi galėdami susipažinti su darniai ir kolegialiai dirbančia vietos bendruomenės komanda švietimo ir kultūros srityse. Ši pažintis Telšių atstovams ypač džiugi, nes Šteinfurto apskritis su Telšių rajono savivaldybe palaiko ilgalaikius partnerystės ryšius. Tai suteikia dideles galimybes įgyti vis daugiau geros patirties ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei skatinti pagarba, partnerystės dvasia ir bendra atsakomybe grindžiamą komunikaciją.
     Projektas ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“. (Nr.2019-1-LT01-KA-104-060360,) finansuojamas programos ,,Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus 1 pagrindinio veiksmo projekto lėšomis.