Pradžia   »   Naujienos   »   VEIKIA JOZEFO HACKLO MINERALŲ KOLEKCIJOS PARODA

VEIKIA JOZEFO HACKLO MINERALŲ KOLEKCIJOS PARODA

VEIKIA JOZEFO HACKLO MINERALŲ KOLEKCIJOS PARODA

     Jozefas Hacklas (Jozef Hackl ) – austras iš Šveicarijos. Filantropinių paskatų vedamas 1994 metais atvyko į Telšius. Kitų metų pradžioje apsilankė Žemaičių muziejuje „Alka“, kuriam padovanojo vertingą ir gausią, savo paties surinktą, mineralų kolekciją.
   Mineralais Jozefas Hacklas susidomėjo 1968 metais ir laisvalaikiu keliaudavo jų ieškoti. Daugiausia laiko praleido Austrijoje, Alpių kalnuose. Habachtal slėnis (Zalcburgo kraštas) visame pasaulyje garsus mineralų gausa, čia randami smaragdai, akvamarinai, pyritas, hematitas. Eizenerc (Eisenerz, Steiermark kraštas) vietovė – geležies kasyklų kraštas nuo XII amžiaus. Šiose vietovėse ir yra surinkta daugiausia čia eksponuojamų mineralų.
     Likusi mineralų dalis surinkta įvairiose pasaulio šalyse. Eksponuojami mineralai iš Europos valstybių: Šveicarijos, Čekijos, Italijos, Prancūzijos, Rumunijos, Norvegijos, Islandijos, Vokietijos. Taip pat iš JAV (Šiaurės Amerika), Brazilijos (Pietų Amerika), Zairo ir Maroko (Afrika), Australijos.
   Parodoje galite pamatyti natūralius nešlifuotus brangiuosius ir pusbrangius akmenis, kvarcus, taip pat – įvairias rūdas bei suakmenėjimus. Vieni jų seniau ar dabar pritaikomi pramonėje: dažų gamyboje, įeina į metalų lydinių sudėtį, kiti yra svarbios geležies, vario, aliuminio rūdos, treti naudojami juvelyrikoje ar taikomajame mene, kosmetikoje.
     Parodos kuratorė – Kultūrinės veiklos skyriaus vedėja Ingrida Vaitiekienė.

 

    

 atgal