Pradžia   »   Naujienos   »   VYKDOMAS PROJEKTAS

VYKDOMAS PROJEKTAS

VYKDOMAS PROJEKTAS

     2015 m. balandžio mėnesį Žemaičių muziejus „Alka“ parengė projektą „Inovatyvių ir interaktyvių sprendimų pritaikymas Žemaičių muziejaus „Alka“ dvarų ekspozicijoje“. Lietuvos kultūros taryba teigiamai įvertino projektą ir dalinai jį finansavo.
     Projektas parengtas, nes muziejuje trūksta šiuolaikiškų ekspozicijų, galinčių sudominti įvairių amžių grupių lankytojus. Net ir reta bei unikali medžiaga muziejaus dvarų ekspozicijoje pristatoma gana statiškai. Lankytojai dažnai išreiškia norą ne vien matyti eksponatus, bet ir pajusti žymiai platesnį Žemaitijos dvarų istorinio-ikonografinio paveldo kontekstą. Susidariusio neatitikimo tarp muziejaus lankytojų lūkesčių ir iki šiol naudojamo eksponavimo pateikimo įprastomis priemonėmis išspręsti nebeįmanoma. Todėl pagrindinis projekto tikslas buvo atnaujinti Žemaičių muziejaus „Alka“ dvarų ekspoziciją pritaikant inovatyvius, interaktyvius sprendimus. Šis tikslas įgyvendintas įvykdžius projekto uždavinius.
     Atsižvelgiant į Žemaičių muziejaus „Alka“ dvarų ekspozicijos pobūdį bei atnaujinimo planus parengta inovatyvaus bei interaktyvaus informacinio terminalo-žemėlapio koncepcija. Vykdyta eksponatų paieška, analizė, atranka ir skaitmeninimas (skenavimas ir fotografavimas). Įvykdyti žemėlapio grafinio dizaino bei spaudos darbai, žemėlapio baldo dizaino kūrimo ir gamybos darbai. Atlikti elektroninės ir kompiuterinės dalies programavimo, turinio apipavidalinimo, testavimo ir paleidimo darbai. Panaudojant inovatyvias technologijas – kompiuteris, SSD laikmenos, įvesties ir led kontroleris, projektorius – suprojektuotas, pagamintas ir suprogramuotas interaktyvus informacinis terminalas-žemėlapis. Jo pagalba sudarytos galimybės atverti visuomenei didesnį kiekį muziejuje saugomų vertybių, inovatyviai pristatyti unikalius muziejaus vaizduojamosios ir taikomosios dailės, rankraščių, spaudinių, fotografijos rinkinių eksponatus, susijusius su Žemaitijos dvarais, jų interjeru ir eksterjeru, parkais, žymiomis asmenybėmis. Šiuo metu parengta informacija apie Džiuginėnų, Plungės, Rietavo, Platelių, Vėžaičių dvarus. Artimiausiu metu terminale informacijos atsiras ir apie kitus Žemaitijos dvarus, ji bus pildoma.

    

 atgal