Pradžia   »   Naujienos   »   ŽEMAIČIŲ „ALKOS“ MUZIEJUS RESPUBLIKINĖJE EDUKACIJŲ MUGĖJE

ŽEMAIČIŲ „ALKOS“ MUZIEJUS RESPUBLIKINĖJE EDUKACIJŲ MUGĖJE

ŽEMAIČIŲ „ALKOS“ MUZIEJUS RESPUBLIKINĖJE EDUKACIJŲ MUGĖJE

Saulėtą ir alsų rugpjūčio 3-iosios sekmadienį Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejininkai dalyvavo Biržuose vykusioje Respublikinėje edukacinių programų mugėje. Biržų pilies kieme nuo vidudienio iki pavakarių šurmuliavo mugė, skirta lietuviškos spaudos atgavimo 110-osioms metinėms – „Anei rašto, anei druko mums turėt neduoda, tegul, sako, bus Lietuva ir tamsi, ir juoda... NEBUS“.
Lietuvos istorijos, etninės kultūros, tarmių ir amatų takeliais vedžiojo Kauno miesto, Šilutės, Vilkaviškio, Alytaus, Pasvalio krašto, Rokiškio, Šiaulių "Aušros" ir Biržų krašto muziejus „Sėla“. Drauge su jais – ir Žemaičių „Alkos“ muziejus, kurį renginio pradžioje pristatė ir su edukacinėms programomis supažindino direktorė Elvyra Spudytė. Iš plataus edukacinių programų sąrašo „Alkos“ muziejus mugei parinko užsiėmimus, įdomius įvairioms amžiaus grupėms, tinkančius visokių gebėjimų bei interesų asmenims. Jauniausia užsiėmimų lankytoja – pusantrų metų mergytė iš Kauno – džiaugėsi drauge su muziejininke Salomėja Udovičiene sukurtu spalvingu grafiniu atspaudu ant audinio, judrūs berniukai, klausydamiesi muziejininkės Vitalijos Kanapackytės pasakojimų, susikaupę lipdė molinius indelius, o senjorai šypsodamiesi pynė „draugystės juosteles“. Mugės lankytojai domėjosi Telšiais, muziejumi, klausinėjo apie ekspozicijas, lankymo laiką. Į visus klausimus atsakinėjo, diskutavo, informaciją teikė muziejaus gidė Ajida Stančienė.


Telšiškiai muziejininkai savo programų dalyvius ir kolegas vaišino „Alkos“ vardo saldainiais, apdovanojo suvenyriniais maišeliais, lankstinukais su informacija apie muziejaus veiklas, o mugės organizatorius Biržų muziejininkus – Žemaičių muziejaus „Alka“ leidiniais. Po nuotaikingos vakaronės, apdalinti suvenyrais, apsikeitę patirtimi, pasidalinę naujomis idėjomis, o svarbiausia – atnaujinę ryšius ir bendradarbiavimą su kolegomis iš kitų muziejų, grįžome į Telšius.
Nuo rugsėjo Žemaičių muziejuje „Alka“ bus įgyvendinama keletas naujų edukacinių programų, apie kurias ieškokite informacijos muziejaus tinklapyje www.muziejusalka.lt, Facebook‘o paskyroje ir informaciniuose pranešimuose spaudoje.

Ryšių su visuomene sk. vedėja
Ingrida Vaitiekienė


 atgal