Pradžia   »   Naujienos   »   ŽEMAIČIŲ MUZIEJUJE „ALKA“ – PEDAGOGŲ IR MUZIEJININKŲ DISKUSIJA

ŽEMAIČIŲ MUZIEJUJE „ALKA“ – PEDAGOGŲ IR MUZIEJININKŲ DISKUSIJA

     Balandžio 3 dieną Žemaičių muziejus „Alka“ kvietė Telšių rajono mokyklų vadovus, už neformalų ugdymą atsakingus asmenis, Telšių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus atstovus, Telšių moksleivių parlamento narius ir muziejininkus į popietę – diskusiją „Mokymo proceso tęstinumas ir galimybės mokytis muziejuje. Edukacinė veikla Žemaičių muziejuje „Alka“.
     Popietės dalyviai susipažino su muziejaus edukacinėmis programomis, diskutavo švietimo įstaigų ir muziejaus bendradarbiavimo klausimais.
     Susirinkusius pasveikino Žemaičių muziejaus direktorė Elvyra Spudytė. Ji pabrėžė bendradarbiavimo svarbą, formuojant jaunosios kartos meilę savo regionui, valstybei ir atsakomybės jausmą. Apie švietimo įstaigų ir muziejaus bendradarbiavimo galimybes ugdymo procese plačiau pakalbėjo Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Irena Daubarienė. Po muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Ingridos Vaitiekienės parengto muziejuje vykdomų edukacinių programų pristatymo, iš karto prasidėjo diskusija. Muziejininkai akcentavo, jog nesiekia tarsi Moljero „Šykštuolio“ personažas vien tik saugoti muziejuje sukauptas vertybes, o yra pasirengę dalintis savo žiniomis su moksleiviais ir mokytojais, tapti aktyviais ugdymo proceso partneriais. Pedagogai savo ruožtu teikė pasiūlymus naujoms edukacinių užsiėmimų temoms, išsakė savo lūkesčius ir pageidavimus.
    Po kavos pertraukėlės, popietės dalyviai susipažino su viena naujausių muziejaus edukacinių programų, parengtų bendradarbiaujant su rėmėjais ir partneriais AB „Žemaitijos pienas“ – „Nuo tradicinio iki sūrio „Džiugas“. Programą vedė jos autorė vyriausioji fondų saugotoja – direktoriaus pavaduotoja Teresė Žulkutė.

     

    Tai ne pirmas panašaus pobūdžio renginys muziejuje, kai švietimo bendruomenei pristatomos muziejininkų profesionaliai parengtos edukacinės programos. Tačiau pirmą kartą atsisakyta vienpusio pristatymo, o pakviesta diskutuoti apie mokyklų ir pedagogų poreikius, moksleivių lūkesčius ir „Alkos“ muziejaus galimybes juos patenkinti. Šiuo metu Žemaičių muziejuje „Alka“ sukurta ir sėkmingai įgyvendinama daugiau nei 20 edukacinių programų, skirtų įvairaus amžiaus moksleiviams. Muziejaus edukacinė veikla orientuota į visapusišką Žemaitijos krašto pažinimą. Per archeologines, istorines, etnokultūrines, gamtos edukacijas geriau pažįstama savo aplinka, gilinamos mokyklinės žinios. Meno, XIX a. dvarų kostiumo, tautinių mažumų edukacinės temos parodo Žemaitiją kaip turtingą, savitą, patrauklų regioną.

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Ingrida Vaitiekienė


 atgal