Start   »   Activities   »   Gallery   »   Rudens lygiadienis ir ugnies sąšauka

Rudens lygiadienis ir ugnies sąšauka

2013-09-22

   2013 rugsėjo 22 d. Žemaičių muziejus „Alka“ prisijungė prie Baltų vienybės dienos 2013 renginių. Šiemet Telšiuose svečiavosi Pasaulio skautų stovykla „Gėrio pėdomis“. Daug jos veiklos vyko bendradarbiaujant su mūsų muziejumi. Būtent Žemaitijos kaimo ekspozicijoje buvo sukurta ir pastatyta šiaudų skulptūra, kurios autorius Vytautas Musteikis, o idėjos įgyvendintojai - skautų jaunimas. Skulptūros autorius iš muziejininkų išgavo pažadą, kad ji bus sudeginta Rudens lygiadienyje.
   Nuo 19 val. į Žemaitijos kaimo ekspoziciją susirinkę muziejininkai ir svečiai skanavo lauže keptų bulvių, šildėsi žolelių arbata. Skautų stovyklos vado kun.Viliaus Viktoravičiaus, Telšių skautų bei skulptūros autoriaus sveikinimus susirinkusiems perdavė skyriaus vedėja Ingrida Vaitiekienė.
   Nors skulptūra stovėjo ne ant piliakalnio, o ant pastolių Žemaitijos kaimo ekspozicijos tvenkinyje, ji suliepsnojo, prisijungiant prie Baltų vienybės dienos ugnies sąšaukos. Pliaupė lietus, stiprus vėjas blaškė liepsnas, tačiau reginys buvo įspūdingas. Žinojimas, jog tuo pat metu laužai, šiaudų skulptūros ar fejerverkai apšviečia rudens darganą daug kur Lietuvoje ir Latvijoje, renginio akimirkas darė dar ypatingesnėmis.

Teksto bei fotografijų autorė – Etninės kultūros ir Žemaitijos kaimo skyriaus vedėja
Ingrida Vaitiekienė


 back