DĖMESIO! Nuo 2020 m. rugsėjo 14 d. muziejus UŽSIDARĖ REKONSTRUKCIJAI.

Pradžia   »   Naujienos   »   KONFERENCIJA „TELŠIŲ ATMINTIES KNYGA: MIESTO ŽYDŲ GYVENIMAS“

KONFERENCIJA „TELŠIŲ ATMINTIES KNYGA: MIESTO ŽYDŲ GYVENIMAS“

KONFERENCIJOS PROGRAMA

12:30 val. Dalyvių registracija.

13:00 val. Konferencijos atidarymo žodis.
Posėdis. Moderatorius dr. Hektoras Vitkus (Klaipėdos universitetas)

13:15-13:35 val. Žydų gyvenimo bruožai XIX a. – 1941 metais.
Prof. dr. Vygantas Vareikis (Klaipėdos universitetas)

13:40-14:00 val. Telšių žydai Lietuvos centrinio valstybės archyvo dokumentuose.
Mgr. Ignė Rasickaitė (Lietuvos centrinis valstybės archyvas)

14:05-14:25 val. Telšių Ješivos Vadovas R. Josefas Jaakovas Leibas Blochas kaip skaitytojo atsako teorijos pirmtakas.
Doc. dr. Aušra Pažėraitė (Vilniaus universitetas)

14:30-14:50 val. „Toros Karalystė“: Telšių Ješivos portreto štrichai Lietuvos Nacionalinės bibliotekos judaikos kolekcijoje.
Dr. Lara Lempertienė (Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

14:55-15:15 val. The Lithuanian Jewish community of Telšiai.
Philip S. Shapiro (Remembering Litvaks, Inc.)

15:20-15:40 val. „Emmanuel Levinas: Rediscovering his Jewish-Lithuanian Roots and Philosophical Contributions“.
Mgr. MAPhilo MATh Ryan Oliver Bautista, SDB (Filipinų universitetas; Šv. Tomo Akviniečio universitetas, Filipinai)

15:45-16:05 val. „Pokarinis Telšių miestas žydo berniuko akimis ir atmintimi“.
Mgr. Miša Jokobas („Avia Solutions Group“ administracijos direktorius ir Lietuvos-Izraelio prekybos rūmų garbės direktorius)

16:05-16:30 val. Kavos pertrauka

16:30 val. Konferencijos dalyvių apskritojo stalo diskusija: „Žydų paveldas Telšių istorijos naratyve“. Moderatorius dr. Hektoras Vitkus (Klaipėdos universitetas)
Kviestiniai diskusijos dalyviai:
Mgr. Miša Jakobas, Eugenijus Bunka (Jakovo Bunkos paramos ir labdaros fondas), prof. Romualdas Inčirauskas (Vilniaus dailės akademija)

EKSKURSIJA / EDUKACIJA: „Telšių žydų štetlas“.

*******
Dėl COVID-19 pandemijos, konferencijos dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija.

REGISTRACIJOS BŪDAI:
- Anketa, skirta konferencijos dalyviams, planuojantiems dalyvauti Žemaičių muziejaus „Alka“ 2020 m. rugsėjo 24 d. tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Telšių atminties knyga: Telšių miesto gyvenimas“: https://rb.gy/noossz
- Reikalingą asmeninę informaciją (vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir tel.nr.) galima atsiųsti el. paštu: a.stanciene@muziejusalka.lt
- Registracijai būtiną informaciją galima atsinešti užrašytą ant popieriaus ir perduoti renginio organizatoriams/atsakingiems muziejaus darbuotojams.
Informacija bus saugoma ne ilgiau nei 21 d. nuo įvykusio renginio ir bus naudojama tik ligos prevencijos tikslais.

Taip pat primename, kad renginių metu būtina dėvėti veidą dengiančias apsaugines kaukes. Saugokime save ir kitus.

PROJEKTĄ FINANSUOJA: Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

Renginio akimirkos – muziejaus Facebook paskyroje.