Naujienos

2020 m.  gruodžio 16  d.

ATRASK CEKLIO ŽEMĖS PILIŲ LOBIUS

Žemaičių muziejus „Alka" pristato dar spaustuvės dažais kvepiančią naujieną – vyr. muziejininkės Irmos Kontautienės sudarytą knygą „Ceklio žemės pilių lobiai", kurioje vaizdingai aprašomi net 37 Žemaitijos piliakalniai ir juose slypintys lobiai, sudėti Lietuvos archyvuose ir muziejuose saugomi autentiški mūsų senolių padavimai lietuvių ir žemaičių kalbomis, archeologiniai tyrinėjimai bei radinių saugojimo vietos.

Juozo Mickevičiaus surinkti ir Žemaičių muziejaus „Alka", Kretingos muziejaus ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto fonduose saugomi padavimai apie Žemaitijos piliakalnius publikuojami pirmą kartą. Knygoje panaudoti sutartiniai ženklai padės skaitytojui greičiau rasti juos dominančią informaciją, pakeliauti po paslaptingąją Žemaitiją ir atrasti Ceklio žemės pilių lobius.

„Jei norite pamatyti praeities genčių palikimą šiaurės Žemaitijoje, nekasinėkite piliakalnių (juos saugo ne tik velniai, bet ir Lietuvos Respublikos įstatymai), geriau aplankykite Lietuvos muziejus: čia atrasite mūsų praeities lobius", – sako knygos sudarytoja I. Kontautienė.

Knyga „Ceklio žemės pilių lobiai" – Žemaičių muziejaus „Alka" vykdomo projekto „Ceklio žemės pilės" sudėtinė dalis. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

Jau netrukus knyga iškeliaus į visas Lietuvos bibliotekas ir dalį jų bus galima įsigyti Žemaičių muziejuje „Alka".

Nuotraukos: Žemaičių muziejaus „Alka" muziejininkės-skaitmenintojos Loretos Norvaišienės.