Naujienos

2021 m.  rugsėjo 27  d.

Gyvas sekmadienis Žemaičių kaimo muziejuje!

Jau tradicija tapęs nemokamas sekmadieninis muziejų lankymas kaskart pritraukia vis daugiau lankytojų. Žemaičių kaimo muziejus – ne išimtis. Paskutinį rugsėjo sekmadienį čia sulaukta bemaž 600 lankytojų. Neabejojama, kad nepaprastai gausiam lankytojų srautui įtakos turėjo puikus oras bei muzika, šokiais, dainomis ir žaidimais gyvybe pulsuojanti ekspozicijų aplinka. Čia švęstas Telšių kultūros centro folkloro ansamblio „Spigėns“ 16-asis gimtadienis! 

Nuo pat ryto lankytojai į Žemaičių kaimo muziejų skubėjo sveikinti sukaktuvininkų ir nemokamai apsižvalgyti po kaimo teritoriją, pakalbinti ir paglostyti čia gyvenančių naminių gyvulių, paskanauti gardžiųjų muziejaus sodo obuolių, papildyti turimą žinių bagažą pamatytomis ekspozicijoje istorinėmis vertybėmis. Renginį organizavo Telšių kultūros centras, talkino ir edukaciniais užsiėmimais koncertinę programą praturtino – Žemaičių muziejaus „Alka“ kolektyvas.

Gimtadienio šventė ir koncertinė programa vyko turtingojo ūkininko sodybos kieme. Tarytum būtume grįžę į tuos laikus, kai pasiturinčio valstiečio kieme Gegužinėse sukosi poros... Sukakties proga „Spigėns“ kolektyvą ir vadovę Dianą Bomblauskienę sveikino LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kolegos iš Telšių (Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ šokių studija (vad. Rimantė Laurinavičienė), vaikų ir jaunuolių tautinių šokių studija „Masčiukai“ (vad. R. Laurinavičienė, A. Laurinavičiūtė), pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ (vad. J. Reinienė), muzikos grupė „Audra“), svečiai iš Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų „Kermušie“ (vad. A. Gedmantas), Varnių kultūros centro tradicinės muzikos grupė „Vo kap...“ (vad. A. Gedmantas), Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“ (vad. D. Stasikėlienė). Muzikantams už įneštą gyvybę kaimo muziejuje kolektyvams įteiktos simoblinės Žemaičių muziejaus „Alka“ dovanos ir direktorės Evos Stonkevičienės padėkos raštai.

Spektaklio ištraukas rodė Telšių Žemaitės dramos teatro aktoriai (rež. D. Žilinskas), malūne kipšiuką ir raganą apgyvendino jaunieji Telšių Žemaitės dramos teatro studijos SAVI aktoriai (L. Pocevičienė). Greta vidutinio ūkininko sodybos lankytojams skaitytos ištraukos iš Merkelio Račkausko knygų „Dvidešimt metų Žemaitijos užkampy“, o neturtingojo sodiečio kieme vaikai buvo mokomi nešti vandenį su nąščiais, vaikščioti su klumpėmis ir jodinėti mediniais arkliukais.

Su dainomis, šokiais, žaidimais ir kitomis atrakcijomis prabėgusi diena įnešė pulsuojančios ir įkvepiančios gyvybės į Žemaičių kaimo muziejaus kasdienybę. Organizatoriai viliasi, jog paskutiniai nemokamo muziejų lankymo sekmadieniai dažniau taps gyvesniais ir pritrauks vis daugiau lankytojų, šeimų su vaikais, draugų kompanijų ir pavienių svečių.

Nuotr. Loretos Norvaišienės