Naujienos

2021 m.  rugpjūčio 16  d.

Muziejui perduota vertinga dovana

Žemaičių kaimo muziejuje įvykęs renginys „Tvarumas mene“ – lyg odė gamtai. Tai projekto „Meno edukacija tvarumo link“ dalis. Ši iniciatyva sugalvota tarptautinio projekto „We are museums“ mokymų metu, kuriuose dalyvauja ir Žemaičių muziejus „Alka“. Renginyje Žemaičių kaimo muziejuje pristatyta skiautinių paroda, skaityta paskaita miško naudos žmogaus sveikatai tema ir surengta skiautinių siuvimo edukacija.
Visą šią vasarą Žemaičių kaimo muziejaus jaujos sienas puošia 93-ejų metų Adelės Meškauskaitės-Račkauskienės skiautinių paroda „Spalvingi Adelės skiautiniai“, o prasidėjus rugpjūčiui, šie nuostabūs kūriniai oficialiai pristatyti ir Žemaičių kaimo muziejaus lankytojams. Tai – šeštoji A. Meškauskaitės-Račkauskienės autorinė kūrybos darbų paroda. Skiautinio siuvimas – ekologiškas būdas panaudoti nenešiojamus drabužius, senas lovatieses arba tiesiog tai, kas liko nuo siuvinio bei prikelti juos naujam gyvenimui labai kruopštus darbas, jam reikia ir meninio supratimo, todėl ne kiekviena siuvėja gali ryžtis prasmingam, tačiau ilgam ir nelengvam darbui. Parodos atidaryme dalyvavusi autorės jauniausioji marti sakė, kad visa giminė nepaprastai didžiuojasi močiute, jos darbu ir pastangomis, mat siuva senolė diena iš dienos ir dabar: pagalvių užvalkalus, antklodes, užtiesalus, lovatieses, drabužius.
Skiautinių siuvimo edukaciją vedusi Lietuvos dailininkų sąjungos narė, pirmojo skiautinių klubo „Urtė“ įkūrėja, dailininkė, skiautininkė, akvarelistė, mokytoja-ekspertė Gražina Kriaunevičienė patikino, kad Adelės skiautiniai – labai vertingi, nes yra originalūs, sukurti ne pagal trafaretus, ornamentai – ne kopijuoti, o gimę autorės mintyse. „Adelė verta liaudies meistro vardo“, – pabrėžė G. Kriaunevičienė.
Žemaičių muziejus „Alka“ džiaugiasi suteikta galimybe surengti parodą kaimo muziejuje ir dėkoja A. Meškauskaitei-Račkauskienei už išskirtinę dovaną – muziejui padovanotą skiautinių kilimėlį, kuris bus saugomas Etninės kultūros skyriaus rinkinių fonde.
Po parodos pristatymo visi pakviesti į paskaitą „Gydantys miškai – žaliųjų erdvių poveikis sveikatai“. Ją skaitė lektorė aplinkosaugininkė Austė Juozapaitytė, o po jos jau visų laukė edukatorė G. Kriaunevičienė, pasirengusi pamokyti, kaip senus audinius prikelti naujam gyvenimui skiautiniuose.