2024 m.  kovo 28  d.

Paroda „Theatrum biblicum. Velykų preliudijos scenovaizdžiai“ Žemaičių vyskupystės muziejuje

Jau greit duris atversiantis Žemaičių vyskupystės muziejus pristatys sakralinio paveldo parodą Theatrum biblicum (liet. Biblijos teatras“).

Didžiosios savaitės liturgiją įprasminanti Bažnytinio paveldo muziejaus paroda naujai įsikūrs Žemaičių vyskupystės muziejuje. Lankytojai didžiojoje Bokšto salėje išvys tikrą parateatrinį reginį.

Paroda pristato unikalias per pastarąjį dešimtmetį atrastas barokines Didžiosios savaitės dekoracijas. Specifinės paskirties kūriniai parodo, kaip XVIII–XIX a. pirmojoje pusėje per metaforas ir alegorijas būdavo įprasminama Didžiosios savaitės liturgija.

Didžiąją savaitę dekoracijos pakeisdavo įprastą bažnyčios vaizdą, paversdavo interjerą įspūdinga, sukrečiančia erdve, įprasminančia pagrindinę idėją.