Naujienos

2022 m.  rugsėjo 15  d.

Poezijos vakaras Žemaitijai ir žemaičiams

Tradicija tapęs ir penktąjį kartą vykęs poezijos vakaras „Jurginams žydint“ šiemet į Žemaičių kaimo muziejų sukvietė būrį žemaitiškai rašančių poetinio žodžio gerbėjų. Vakaras skirtas žemaičių kalbos metams, o poetų eilės dedikuotos Žemaitijai bei iškiliems žemaičiams.

Brandžiomis eilėmis dalinosi Irena Daubarienė, Virginija Lapinskienė, Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, Zita Budrienė, vakaro viešnios – Irena Stražinskaitė-Glinskienė (Eirenė) ir Adelė Daukantaitė iš Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“. Muzikinius kūrinius žemaičių kalba atliko Andrius Jokubauskas ir Gediminas Jokubauskas, renginį vedė Žemaičių muziejaus „Alka“ renginių organizatorė-edukatorė Diana Bomblauskienė.

Rudens saulėlydį pasitinkantį poezijos vakarą skambėjo eilės Žemaitijai, gimtosioms poetų vietoms ir ypatingiems žemaičiams: ilgametei korespondentei Janinai Zvonkuvienei, šviesios Atminties Žemaičių muziejaus „Alka“ įkūrėjui Pranui Geniui, fotometraštininkui Mečislovui Šilinskui, Telšių merui Vytautui Kleivai ir kitiems. Poetus sveikino Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas, mintimis apie žemaičius ir žemaitiškų tarmių ypatumus dalijosi „dūnininkas“ nuo Laukuvos Kęstutis Beržinis.

Poezijos vakarų organizatoriai džiaugėsi jaukiu poetų susibūrimu ir dėkojo atvykusiems klausytojams. Vakarą praturtino atlikėjų dainos, brandžios dalyvių mintys, pasidalintos eilės apie brangų kraštą, mylimus ir gerbiamus žemaičius. Vieni su kitais atsisveikindami poetai linkėjo ir toliau skambėti širdžių muzikai bei gyvuoti žodžiui Telšių žemėje.

Poetams įteiktos Žemaičių „Alka“ dovanos ir jurginų puokštės iš jurginų lauką turinčios Zitos Simaitienės sodo, vakaro svečiai pavaišinti kvapnia Žemaičių kaimo muziejuje augančių žolelių arbata.

Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija
Nuotraukos Loretos Norvaišienės