Naujienos

2023 m.  lapkričio 16  d.

Roma muziejininkų akimis: tikrų tikriausias muziejus po atviru dangumi

Lapkričio pradžioje Žemaičių muziejaus „Alka“ kolektyvas, lydimi Telšių vyskupo generalvikaro kunigo Viliaus Viktoravičiaus, išvyko į piligriminę kelionę į Italiją, Romos miestą bei Vatikaną. Viešnagės metu aplankytos reikšmingiausios istorinės vietos, bazilikos, bažnyčios ir muziejai. Intensyvi, tačiau turininga kelionė nepaliko abejingų.

Romos prieglobstyje įsikūrusioje nykštukinėje Vatikano valstybėje muziejininkai aplankė žadą atimančią didingąją Šv. Petro baziliką, kurios kriptoje į išskirtinėmis teisėmis 1970 m. įkurtoje Lietuvių koplyčioje kunigas Vilius Viktoravičius grupelei telšiškių laikė šventąsias mišias. Šv. Petro bazilika yra didelė bažnyčia su milžiniška aikšte priešais. Tai didžiausia krikščionių bažnyčia pasaulyje, o kupolas yra antras aukščiausias pastatas Romoje ir aukščiausias pasaulyje, į kurį panoro užlipti visi kelionėje muziejininkai. Prireikė nemažai jėgų, tačiau viršuje patirtas įspūdis bei išvystas reginys atpirko viską.

Kelionės metu muziejaus darbuotojai taip pat sudalyvavo popiežiaus Pranciškaus priėmime, kuriame Šventasis tėvas visiems suteikė palaiminimą. Tai buvo įsimintinas momentas, įsirėšiantis į atmintį ilgam.

Piligrimai nepraleido progos susipažinti su tūkstantmečius skaičiuojančiomis Vatikano muziejaus vertybėmis, taipogi suteikta išskirtinė galimybė apsilankyti Siksto koplyčioje, kur vyksta popiežiaus išrinkimo ceremonija.

Per keletą dienų kolektyvas aplankė daugybę istorinių krikščionybės vietų, bažnyčių, mirusiųjų miestą po žeme – Katakombas, Koliziejų, Trevi fontaną, vaikštinėjo Romos miesto gatvelėmis, kuriose kiekviena vieta turi unikalų istorinį kontekstą.

Muziejaus darbuotojus ypatingai pradžiugino netikėtas susitikimas ir galimybė pabendrauti su apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje Visvaldu Kulboku. Piligrimai taip pat ypač šiltai buvo priimti popiežiškosios lietuvių šv. Kazimiero kolegijos Romoje rektoriaus kunigo Audriaus Arkštikaičio, kuris papasakojo apie gyvenimo Italijoje subtilybes ir sudėtingus kunigystės pašaukimo niuansus.

„Piligriminė kelionė, kurios metu per dieną tekdavo nueiti bemaž 26 tūkst. žingsnių, buvo iššūkis, tačiau tuo pat metu ir tikras įkvėpimas ne tik kultūrinio pažinimo, komandos vieningumo bei tvirtybės išbandymo prasme, bet ir suteikė didžiulę dvasinio pakylėjimo dovaną visiems muziejininkams“, – kelionės įspūdžiais dalijosi Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė.

Piligriminėje kelionėje dalyvavę muziejininkai nuoširdžiai dėkoja už suorganizuotą nepamirštamą patirtį kunigui V. Viktoravičiui bei Respublikinei jungtinei kultūros darbuotojų profesinei sąjungai, prisidėjusiai finansiškai prie išvykos.