Žemaičių muziejus alka, Žemaitijos kaimo muziejus, telšių ješiva, varnių muziejus, žemaičių vyskupystės muziejus

Paukšteliai čiulbėjo, senoliai kalbėjo. Išvažiuojamoji edukacija

  • Titulinis
  • Paukšteliai čiulbėjo, senoliai kalbėjo

Dalyvių amžius: ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai, 1-5 klasių mokiniai.

Tikslas: aktualizuoti ir viešinti protėvių sukauptą etninės kultūros paveldą, skatinti vaikus ir jaunimą pažinti gyvąją gamtą per tautosaką: lietuvių ir žemaičių kalbomis užrašytoms sakmės, pasakos be galo, patarlės ir priežodžiais, paukščių balsų pamėgdžiojimus, skaičiuotes, orų spėjimus, tikėjimus, mįsles ir vaikų žaidimus.

Užsiėmimai vyks ugdymo įstaigose, kurios užsiregistruos šiai paslaugai gauti, nes Žemaičių muziejaus „Alka“ turi puikią galimybę paukščių eksponatus esančius Žemaičių muziejaus „Alka“ Gamtos skyriuje nuvežti į bet kurią Lietuvos ugdymo įstaigą.

Trumpas paslaugos aprašymas. Teorinė dalis. Edukacinio užsiėmimo dalyviai, apžiūrėję paukščių ekspoziciją, klausysis paukščių balsų, palygins kiaušinius, atsakys į klausimus, mins mįsles, žais žaidimus, paukščių chore pamėgdžios paukščių balsus. 

Praktinė dalis. Kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis gaus lapą su paukščių kontūrinėmis iliustracijomis ir galės muziejuje, ugdymo įstaigoje ar namuose spalvinti, daryti aplikacijas iš spalvoto popieriaus ar kitaip sukurti savo iliustracijas knygai.

Paslaugos trukmė: 45 min

Kultūros paso paslauga