Renginiai

2022 m.  gegužės 14  d.

Europos muziejų naktis

Jau gegužės 14 dieną Žemaičių kaimo muziejus jungiasi prie Europos muziejų nakties.
Nuo 20 val. Jūsų laukia įvairi programa: spektaklis, paroda, šokiai po žvaigždėtu dangumi ir pokalbiai su dainomis prie laužo iki paryčių.

---
Pasaka iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Kaip žvejys į dangų ėjo“.

Pasaka skirta vaikams ir suaugusiems. Norėdamas „išsipirkti“ mylimąją, žvejys keliauja į kitą pasaulį ir atlieka įvairias užduotis. Ir drąsiai perėjęs jam nepažįstamą pasaulį grįžta ir laimi išsvajotąją merginą.

Dirbant su šia medžiaga buvo konsultuotasi su filologijos mokslų daktare, profesore Bronislava Kerbelyte. Ji teigia, kad pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus ir jo siekiai, keliamos amžinos problemos. Kam reikalingas toks pasakų sekimas? Pasak profesorės, nutolę nuo pasakų suaugusieji dažnai neranda progų pamąstyti apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio santykius, pamiršta paklausti pasakų patarimo ir daug ką iš jų sužinoti apie protėvius, žmogaus prigimtį ir tą žinojimą perduoti savo vaikams.

Pasaka sekama teatralizuotai, pasitelkus minimalistines lėles, pagamintas iš jūros išplukdytų medžio gabalėlių, įvairius objektus ir gyvą muziką, atliekamą kanklėmis, įvairiais perkusiniais ir pučiamaisiais instrumentais.

Režisierė, scenografė, aktorė Saulė Degutytė
Muzikuoja Gediminas Žilys
Trukmė – 45 min.
Šeimai ir vaikams nuo 4 m.

Data 2022-05-14
Laikas 20:00 val.
Vieta Žemaičių kaimo muziejus
Adresas Malūno g. 5, Telšiai