Renginiai

2022 m.  rugpjūčio 04  d.

GAUDETE! Muzikinis kalendorius nuo Advento iki Žolinės, Švč. Mergelės Marijos, Dievo Gimdytojos paėmimo į dangų šventės senojoje Europoje

„Gaudete!“ Muzikinis kalendorius nuo Advento iki Žolinės, Švč. Mergelės Marijos, Dievo Gimdytojos paėmimo į dangų šventės senojoje Europoje.

Daugelio šioje programoje skambėsiančių giesmių šaknys slypi giliuose viduramžiuose, jos buvo perduodamos iš lūpų į lupas, laikui bėgant, atsiradus vertimams, keitėsi kalba, ilgėjo tekstas, sudėtingėjo ir giesmių struktūra. Tam tikru istorijos momentu šios giesmės buvo užrašytos ant popieriaus ir per amžius atsirado daugybė muzikinių jų aranžuočių ar variacijų. Be to, skirtingose Europos geografinėse erdvėse taip pat šiek tiek skirtingai nušviečiama ir paties Viešpačio gimimo istorija. Ši muzikinė kelionė prasideda Advento laikotarpiu, kai visos krikščionių bendruomenės visame pasaulyje džiaugsmingai laukia Viešpaties atėjimo šventės, paminint svarbiausias krikščioniškas šventes ir pasiekiant Žolines arba Švč. Mergelės Marijos, Dievo Gimdytojos paėmimo į dangų šventę. Programoje skambės įvairių Europos tautų tradicinės, taip pat viduramžių, renesanso ar baroko kompozitorių harmonizuotos giesmės.

Atlikėjai:

Vokalinis ansamblis „Duodeco“: Augustė Andrijauskaitė ir Justina Leinartaitė – sopranai, Ūla Zemeckytė ir Evita Rudžionytė – altai, Povilas Vanžodis ir Evaldas Alekna – tenorai, Gabrielius Gaidamavičius ir Arūnas Maliukas – bosai;

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva, Lenkija): Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos, Alina Rotaru – klavesinas, Darius Stabinskas – violončelė, Jan Kiernicki – liutnia.


Data 2022-08-04
Laikas 18.00
Vieta Telšių ješiva
Adresas Iždinės g. 11, Telšiai