Renginiai

2024 m.  gegužės 16  d.

Israel Roytman koncertas Telšių ješivoje

Gegužės 16 dieną 18:00 val. Israel Roytman koncertas Telšių ješivoje / Shalom Culture.

Tai – „Shalom Culture & Music Festival” projekto dalis.

Renginio programoje koncertuos Klezmer ir populiariosios žydiškos muzikos dainininkas iš Jeruzalės Israel Roytman ir bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets.

Renginys nemokamas.

Israel Roytman – psalmių, Klezmer, hebrajų liaudies ir šiuolaikinių dainų atlikėjas, išleidęs daugiau kaip dešimt muzikinių albumų. Dainininkas yra aplankęs virš 30 pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuvą, dalyvavo daugelyje konferencijų, vedė seminarus apie Izraelį. Jeruzalės visuomeniniame gyvenime aktyviai padeda Holokaustą išgyvenusiems žydams. 1994 metais Roytmanų šeima iš Ukrainos repatrijavo į Izraelį, o nuo 2003 metų gyvena Jeruzalėje. Drauge su žmona Dina jie turi 2 dukteris Gilią ir Saritą.

Yevgenii Musijets (Євгеній Мусієць) yra penktos kartos bajanistas. Dar būdamas 4 metų berniukas, jis pradėjo mokytis groti pas savo senelį, o 5 metų jau pasirodė scenoje. Pirmąjį solinį koncertą Jevgenijus grojo būdamas 7 metų. Baigė Užgorodo muzikos koledžą. Aukštąjį išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsnius) įgijo Mukačevo valstybiniame universitete. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas. Įrašė kompaktinę plokštelę „Revelation”. Nuo 2017 metų groja kolektyve „YeS Duet“ su kuriuo yra koncertavęs daugelyje Europos šalių bei Izraelyje. Jevgenijus yra vedęs, su žmona Alena augina dukrą.

Šis koncertas yra įtrauktas į „Shalom Culture & Music Festival“ programą. Festivalis vyks nuo gegužės iki spalio mėnesio ir aplankys net 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Beveik pusę metų truksiančioje „Shalom Culture & Music Festival” programoje skambės klasikinė bei šiuolaikinių kompozitorių muzika, klezmerio melodijos, džiazo improvizacijos, vyks parodos bei meninės akcijos. Festivalyje dalyvaus muzikantai ir dainininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vokietijos bei Izraelio. Šiuo metu yra numatyta surengti virš 20 koncertų, kurie vyks Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Palangos koncertų salėse, Senojoje Zapyškio bažnyčioje, Alytaus, Joniškio, Kėdainių, Pakruojo ir Žiežmarių sinagogose bei Telšių ješivoje.

Festivalio koncertų metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti publikuojami viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse. 

Daugiau skaitykite čia.


Data 2024-05-16
Laikas 18.00 val.
Vieta Telšių ješiva
Adresas Iždinės g. 11, Telšiai