Renginiai

2024 m.  kovo 01  d.

Knygos „Pranas Genys. Muziejininkas. Poetas. Mokytojas“ pristatymas

Kovo 1 d. 12 val. kviečiame į knygos „Pranas Genys. Muziejininkas. Poetas. Mokytojas“ pristatymą Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiai).

Renginys skirtas Prano Genio 1922-osioms gimimo metinėms įprasminti (1902 03 01 – 1952 08 26). Knygą pristatys sudarytoja Žemaičių muziejus „Alka“ komunikacijos specialistė Donata Kazlauskienė ir ekskursijų vadovė, istorikė Janina Bucevičė.

Knygoje įtraukiančiai pateikiami Telšių visuomenininko Prano Genio gyvenimo istorija ir darbai, dalis poezijos ir laiškų. Visa tai iliustruoja didelė nuotraukų galerija.

Kas jis? Pranas Genys – žmogus, kurio vardas gerai žinomas ne tik Telšiuose, bet ir visoje Žemaitijoje. Pažįsta jį žmonės ir kaip poetą, publicistą, kultūros veikėją, vieną iš muziejaus „Alka“ įkūrėjų bei statytojų. Tai tragiško likimo, bet nepaprastai tvirtos, užgrūdintos valios žmogus. Kartu jis ir svajotojas, romantikas, įspaudęs ryškius, nenykstančius pėdsakus, iki šių dienų išlikusius Žemaitijos, o ypač Telšių, kultūriniame gyvenime.

Tekstuose – žinomo žmogaus biografijos atspindžiai ir vienų su kitais persipynusių tekstų samplaika: biografinės gyvenimo detalės, aprašytos istorijos ir išlikę epizodai, pasidalinimas Prano Genio fotografijomis, jo paties užfiksuotais kadrais ir, be abejo, eilėmis, kurios ir buvo esminis Prano Genio dvasios bei pasaulėjautos variklis. Įdomus, turiningas ir tragiškas šio žmogaus gyvenimas.

Data 2024-03-01
Laikas 12.00
Vieta Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Adresas Respublikos g. 18, Telšiai