Renginiai

2024 m.  birželio 25  d.

Medalio meno paroda „VIRTUS: kam skirti šlovės trimitai?“

Medalio meno paroda „VIRTUS: kam skirti šlovės trimitai?“ Žemaičių vyskupystės muziejus kviečia į išskirtinę pažintį su medalio menu parodoje „VIRTUS: kam skirti šlovės trimitai?“, kuri rengiama švenčiant seniausios Europoje Telšių medalio meno kūrėjų stovyklos 40-ies metų jubiliejų. Renesanso epochą užtikrintai galima laikyti medalio meno pradžia.

Renesanso metu susiformavęs medalis netrukus tapo šlovės valiuta, trimituojančia apie puikiąsias įamžinto asmens savybes (virtus). Žemaičių muziejaus „Alka“ medalių kolekcija ir nuo jos neatsiejama tarptautinė Medalio meno kūrėjų stovykla Telšiuose – unikalus reiškinys Europoje, saugojantis ir kartu tęsiantis medalininkystės tradicijas Europoje. Kartu, tai panoraminis žvilgsnis į Lietuvos istoriją: nuo seniausių iki naujausių laikų, nuo Martyno Mažvydo iki Maironio. Kas yra medalis ir kam jis skirtas? Ar medalininkystėje vis dar gyvos renesanso tradicijos? Kokias asmenybes, tapusias istoriniais herojais, sutinkame šiuolaikiniuose medaliuose? Kam ir už kokius nuopelnus trimituoja medalių šlovės trimitai? Šių ir kitų atsakymų į klausimus ieškosime medalio meno parodoje.

Paroda Žemaičių vyskupystės muziejuje (S. Daukanto g. 6, Varniai) veiks birželio 25-30 dienomis. Parodos lankymas nemokamas. Parodą organizuoja Žemaičių muziejus „Alka“. Daugiau informacijos telefonu +370 672 95 424.                                                 
 

Data 2023-06-25/30
Vieta Žemaičių vyskupystės muziejus
Adresas S. Daukanto g. 6, Varniai