Renginiai

2023 m.  gegužės 04  d.

Operos solistės Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk ir pianisto Dariaus Mažinto koncertas

Gegužės 4 d. 18 val. Telšių ješivoje koncertuoja Ukrainos Nacionalinės operos solistė Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk (sopranas) ir pianistas Darius Mažintas. Programoje: ukrainiečių liaudies dainos bei V. Silvestrov – Naive music. 

Bilietų kaina 17 Eur ir 15 Eur (mokiniams, studentams, senjorams, Ukrainos piliečiams).

Įsigyti galite Telšių ješivoje darbo dienomis 8.00 – 17.00 val., daugiau informacijos tel. +370 614 15 868.

Apie atlikėjus:

Ukrainos Nacionalinės Operos solistė (sopranas) ir Charkivo Nacionalinio Universteto dėstytoja Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk.

Talentinga ir perspektyvi dainininkė yra baigusi Lvivo Mykolo Lysenko Nacionalinę Muzikos Akademiją ir įgijusi operos daininkės, chorinio dainavimo ir fortepijono specialybės mokytojo kvalifikaciją.

Apdovanojimai ir įvertinimai:

- O. Petrusenko All Ukrainian konkursas, diplomas, 2007
- T. Teren-Juskiv All Ukranian, I vietos laureatė, 2008
- Tarptautinio konkurso „Arts of XXI century”, II vietos laureatė, 2010
- Maria Caniglia tarptautinis konkursas, pusfinalininkė, 2011
- Tarptautinis konkursas „Nightingale fairs”, I vietos laureatė, 2013
- Competizione dell`Opera pusfinallininkė, 2015
- Оperos festivalis „Mocarto atminimas” (Tyan Dzin, China) 2016

Rolės:

- 2018 atliko Tatjanos vaidmenį Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas” Izraelyje
- 2018 atstovavo Ukrainą 10-ajame Tarptautiniame muzikos festivalyje Alger
- Atliko solo G. Verdi Giesmes diriguojant Ricardo Muti ir V. Silvestrov Kantatą Ravenos festivalyje (Italija)

Darius Mažintas – vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos pianistų bei sociokultūrinių, edukacinių projektų iniciatorius, tarptautinių konkursų laureatas ir renginių dalyvis.

Pianistas yra LR Kultūros Ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premijos laureatas, surengęs eilę labdaringų renginių įvairioms socialinėms grupėms. Darius Mažintas plečia savo kaip atlikėjo ribas laužydamas nusistovėjusias klasikinės muzikos scenos tradicijas – koncertuoja įkalinimo įstaigose, Irpinės kultūros namų griuvėsiuose. Atlikėjas nelieka abejingas karui Ukrainoje ir kartu su „Looking At The Stars“ fondo įkūrėjais vyko į subombarduotą Irpinės miestą, kur prie kultūros centro griuvėsių grojo F. Šopeno noktiurnus karo siaubą ir žiaurumą patiriantiems ukrainiečiams. Šią misiją plačiai aprašė pasaulio žiniasklaida, sukurtas dokumentinis filmas. Pianistas dalinasi savo muzikos kalba tikėdamas,
kad tai turi galią auginti ir keisti kiekvieną klausytoją, taigi muzika turi būti atvira kiekvienam.

D. Mažintas savo iniciatyva dirba su moksleiviais, organizuoja meistriškumo pamokas, stovyklas, perduoda savo žinias ir sukauptą patirtį jauniesiams Lietuvos talentams.

Pianistas yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. 2011 metais D. Mažintas debiutavo Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje. Reguliariai groja solinius rečitalius tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose – „Aspen music festival“ (JAV), „Westchester piano festival“ (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). Taip pat yra įrašęs keletą muzikinių leidinių, tarp kurių „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė (2011), kurioje skamba J. S. Bacho, L. van Beethoveno ir A. Skriabino kompozicijos.


Data 2023-05-04
Laikas 18.00 val.
Vieta Telšių ješiva
Adresas Iždinės g. 11, Telšiai