Renginiai

2022 m.  lapkričio 23  d.

Paskaita „Žemaitijos regiono moterų nusikaltimai Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918 – 1940)“

Lapkričio 23 d. 17.30 val. kviečiame į nemokamą paskaitą „Žemaitijos regiono moterų nusikaltimai Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918 – 1940)“.
Paskaitą skaitys Lietuvos istorijos instituto doktorantas Robertas Každanas.
Apie paskaitą: doktorantas R. Každanas jau ne vienerius metus tyrinėja tarpukario Lietuvos moterų nusikalstamumą. Tyrinėtojas teigia, kad fizinė jėga ir agresyvus elgesys laikomi vyriškos lyties atributais, implikuojančiais nusikaltimų fenomeną. Įprastai moteris įtraukiama į visuomenės kategoriją, kuriai gresia rizika tapti nusikaltimo auka dėl fiziškai stipresnių vyriškos lyties asmenų prievartos. Gyvybės atėmimo ir fizinio pobūdžio smurto nusikaltimai, kuriuos atlieka moterys, kontrastuoja su minėtais stereotipais ir provokuoja visuomenės nuostabą.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktų moterų bylų siužetai gali poliarizuoti visuomenę, kvestionuojant, ar nusikaltimą atlikusi moteris nėra tapusi jai nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių auka.

Paskaitoje, remiantis išlikusia 1923–1940 m. Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų medžiaga, bus kalbama apie moterų įvykdytus gyvybės atėmimo ir fizinio smurto nusikaltimus, moteris nusikalsti paskatinusius motyvus bei nusikaltimų įvykdymo aplinkybes ir nusikaltusių moterų socialinę charakteristiką.

Organizuojama paskaita – lapkričio 21–25 d. organizuojamos Suaugusiųjų mokymosi savaitės dalis.

Išsamiau su renginių programa Telšiuose galite susipažinti Telšių švietimo centro svetainėje.