Renginiai

2023 m.  rugsėjo 15  d.

Rugsėjo 15 d. – Europos paveldo dienos Telšiuose

Europos paveldo dienos – tarptautinis renginys skirtas kultūros paveldo pažinimui ir aktualizavimui. „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ – Europos paveldo dienų tema 2023 metais – kvies pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese. Telšiškiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai apsilankyti paskaitose, edukacijose bei ekskursijose.

Meistriškumo laboratorija šiemet kviečia gręžtis į paveldo kūrėjus. Visus kultūros paveldo objektus kūrė ir tebekuria žmonės. Prie kiekvieno iš jų kūrimo yra prisilietusi kūrėjo vaizduotė ir įgudusios meistro rankos.  Paveldo kūrėjai – žmonės, šimtmečiais kūrę inovatyvumą savo srityje, pasiūlę savo laikmečiui naujas idėjas, technologijas, medžiagas, bet taip pat ir šiandienos meistrai, architektai, tyrėjai bei restauratoriai – tie, kurie mums padeda „perskaityti“, perprasti kultūros paveldo vertes.

Žemaičių muziejus „Alka“ kviečia leistis į pažintį su priešistorės žmogumi. Būtent akmens amžiaus žmogus ne tik įsivaizdavo, bet ir kūrė – viską pirmąjį kartą, o jo išradimai – išliko net iki mūsų dienų. Kartu su mokslininkais kviečiame leistis į eksperimentinės archeologijos nuotykius. Eksperimentais grįsta archeologija šiandien leidžia tyrėjams, o kartu ir plačiajai visuomenei – iš arčiau pažvelgti į mūsų protėvių kasdienybę. Šiais metais kviečiame susipažinti su vienais svarbiausių akmens amžiaus žmogaus išradimų – ietimis ir lankais! Ne tik išgirsti, bet ir patiems išbandyti senovės žmonių įrankius.

Rugsėjo 15 d. Europos paveldo dienos’23 Telšiuose jūsų lauks:

PASKAITOS

(Žemaičių kaimo muziejus, Malūno g. 5, Telšiai)

15:00 „Akmens amžiaus lankas: žaidimas, menas, tyrimas“ (lekt. Algimantas Kensminas)

15:45 „Ietys priešistorėje: ginklas ir medžioklės įrankis (lekt. dr. Gvidas Slah)

 

EDUKACIJOS

(Žemaičių kaimo muziejus, Malūno g. 5, Telšiai)

17:00 Ieties metimas

17:00 Šaudymas iš lanko

 

EKSKURSIJOS

12:00 „Iš mažos Telšės – dideli Telšē“ su gidu Juliumi Tamošausku

18:00 „Vingēs par Telšiūn miesta“ su gide Vilija Vaičiuliene

 


Data 2023-09-15
Laikas 15.00
Vieta Žemaičių kaimo muziejus
Adresas Malūno g. 5, Telšiai