Renginiai

2024 m.  gegužės 18  d.

Telšių ješivoje – Muziejų naktis su kinofilmais iš Izraelio

Gegužės 18 d., šeštadienį, Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, istorinėje vietoje – Telšių ješivoje – surengs nemokamus Izraelio filmų seansus. Tai – įgyvendinamo projekto „Izraelio kinas tavo mieste“ dalis.

Šiemet žiūrovams bus pristatyti trys skirtingais laikotarpiais sukurti filmai – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“. Visi kinofilmai subtitruoti lietuvių kalba.

15.00 val. žiūrovai taip pat galės išvysti fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo.

17.00 val. bus rodomas kinofilmas „Blaumilcho kanalas“ (rež. Ephraim Kishon). 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę. 

19.00 val. romantinių dramų megėjams – keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelnęs filmas „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (rež. Avi Nesher, 2004) apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su imigracija ir prietarais.

„Izraelio kinas – vienas mūsų vertingiausių eksportų, kurį labai myli ir vertina Lietuvos auditorija. Ankstesniais metais tūkstančiai žiūrovų visoje Lietuvoje, tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažesniuose miesteliuose, jau spėjo pamatyti keturiolika Izraelio filmų. Tikimės, kad su naujuoju paketu iš Izraelio kino aukso fondo dar daugiau žiūrovų pamils Izraelio kiną,” – sako Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan.

Linkime malonių įspūdžių!

 


Data 2024-05-18
Laikas 15.00
Vieta Telšių ješiva
Adresas Iždinės g. 11, Telšiai