2022 m.  birželio 10  d.

Žemaičių muziejus „Alka“: 90 metų istorijos

2022 m. birželio 10 d. 9.30 Telšių Žemaitės dramos teatre bus minima Žemaičių muziejaus „Alka“ 90-oji įkūrimo sukaktis.

Reikšmingam įvykiui įprasminti surengta konferencija „Žemaičių muziejus „Alka“: nuo archeologijos iki šiuolaikinio meno“. Minėjimo renginyje dalyvavo kolegos iš kitų Lietuvos muziejų, partneriai iš įvairių įstaigų, rėmėjai, pagerbti ir apdovanoti labiausiai nusipelnę muziejininkai. Konferencijoje pranešimus skaitė Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė („Žemaičių muziejus „Alka“. Laiko ženklai“), Lietuvos meno istorikas, archeologas, humanitarinių mokslų daktaras Vilniaus dailės akademijos profesorius Adomas Butrimas („Seniausi gyvūnai ir žmonės „Alkos“ muziejaus kolekcijose“), Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas docentas daktaras Vacys Vaivada („Žemaičių muziejuje „Alka“ esantys dokumentai ir jų tyrimo galimybės“), „Academia cum laude“ vadovas, istorikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesorius, Lietuvių išeivijos instituto direktorius Egidijus Aleksandravičius („Pilietiniai Žemaičių muziejaus „Alka“ šaltiniai arba viskas kuriasi iš nieko“).
Koncertinę programą atliks operos solistė Aistė Pilibavičiūtė, fleitininkė Viktorija Marija Zabrodaitė, pianistė Nijolė Baranauskaitė. Programą pristatys vedėja Irena Žilinskienė, akordeonu gros Raminta Šukytė. Konferencija tiesiogiai bus transliuojama muziejaus „Youtube“ kanalu.

Po renginio – Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje vyks paskaita, kurios metu bus skaitomas pranešimas „Sakralinės Žemaičių muziejaus „Alka“ vertybės“.

Renginys – projekto „Žemaičių muziejus „Alka“: 90 metų istorijos“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Telšių rajono savivaldybė.

Data 2022-06-10
Laikas 9.30 val.