Renginiai

2024 m.  kovo 07  d.

Ziv Koreno fotografijų paroda „Spalio 7 d. Diena, pakeitusi Izraelį“

Kovo 7 d. 14.30 val. Telšių ješivoje (Iždinės g. 11, Telšiai) pristatoma profesionalaus Izraelio fotožurnalisto Ziv Koreno paroda „Spalio 7 d. Diena, pakeitusi Izraelį“.

Apie parodą:

2023 m. spalio 7-osios šeštadienio rytą, žydams, švenčiant Simchat Tora, pietuose įsiveržę „Hamas“ teroristai nubloškė Izraelį į pragarą.

Šaltakraujiškai buvo šaudomi, prievartaujami, deginami ir žudomi kūdikiai, vaikai, šeimos, Holokaustą išgyvenę seneliai. 239 žmonės pagrobti įkaitais: visi jie prievarta išvežti į Gazos ruožą. Jauniausias įkaitas – 9 mėnesių kūdikis, vyriausiajai – 85 metai.

Teroristai mušė, prievartavo, tyčiojosi ir visa tai įamžino vaizdo kameromis.

Iš paliktų pėdsakų sklinda mirtina tyla. Sudegę ir apleisti namai, desperatiškai bandžiusių išsigelbėti vaikų pamesti žaislai, kruvini rankų atspaudai.

Ženklai kadaise buvusio laimingo gyvenimo ir visa tai, ko nebėra.

Apie autorių:

Zivas Korenas – daugiau kaip 30 metų patirtį turintis profesionalus fotožurnalistas iš Izraelio, vienas garsiausių šio žanro meistrų pasaulyje. Šiuo metu dirba dienraštyje „Yedioth Ahronoth“, atstovauja „Polaris Images“ fotografijos agentūrai Izraelyje, yra vienas iš „Canon“ kampanijos ambasadorių Europoje, Artimuosiuose rytuose ir Afrikoje, dirba su asmeniniais projektais visame pasaulyje.

Z. Korenas yra laisvai samdomas fotografas ir bendradarbiauja su garsiausiomis viso pasaulio fotoagentūromis. Apdovanojimus pelniusios jo nuotraukos buvo eksponuojamos 120 personalinių ir grupinių parodų visame pasaulyje 2000 m. „World Press Photo“ organizacija fotografo nuotrauką su Izraelyje susprogdintu autobusu įvardino kaip vieną iš 200 geriausių kadrų per pastaruosius 45 metus.

Koreno fotožurnalistikos ir dokumentikos dėmesio centre – humanitarinės problemos Izraelyje ir konfliktas su Palestina, skurdas, skausmas, netektys, žodžiais sunkiai apibūdinami žiaurumai. Parodoje pristatomose fotografijose užfiksuota Izraelio gynybos pajėgų ir elitinių kovos su terorizmu padalinių veikla, be gyvybės likę namai, protestai, žmonių sielvartas.


Fotografijų paroda veiks iki kovo 21 d.


 

Data 2024-03-07
Laikas 14.30 val.
Vieta Telšių ješiva
Adresas Iždinės g. 11, Telšiai