ŽEMAITIJOS PILIAKALNIŲ SLĖPINIAI

  • Titulinis
  • ŽEMAITIJOS PILIAKALNIŲ SLĖPINIAI
Dalyvių amžius: 1 – 12 klasių moksleiviai.

Tikslas: suteikti žinių apie Žemaitijos piliakalnių – archeologijos paminklų reikšmę, apie piliakalnių archeologinius tyrinėjimus, supažindinti su Žemaitijos piliakalnių daiktine medžiaga, saugoma muziejuje.

Užsiėmimo pirmoji dalis vyksta archeologijos ekspozicijoje, kurioje puikios galimybės parodyti piliakalnių tinklą Žemaitijoje, pamatyti unikalius eksponatus – archeologinius radinius. Dalyviai susipažins su archeologijos kompleksų (gyvenvietės, piliakalnio arba kapinyno): Medvėgalio, Šatrijos, Paplienijos, Gandingos archeologiniais radiniais. Susipažins su darbo įrankiais, papuošalais ir ginklais. Unikalus ir retas radinys senovės gyvenvietėse, darbo įrankis – molinis arba akmeninis verpstukas, skirtas verpimui. Antroje, praktinėje užsiėmimo dalyje, kuri vyksta edukacijų klasėje, dalyviai pasigamina iš molio verpstuko smagratį ir jį ornamentuoja.

Trukmė: 1 val.

Užsiėmimą veda Istorijos skyriaus Archeologijos poskyrio vyr. muziejininkė Dalia Karalienė, vyr. muziejininkė-bibliotekininkė Simona Drimbienė