Žemaičių muziejus alka, Žemaitijos kaimo muziejus, telšių ješiva, varnių muziejus, žemaičių vyskupystės muziejus

Medalio menas: nuo kunigaikščio iki močiutės

• Titulinis
  • Medalio menas: nuo kunigaikščio iki močiutės
Žemaičių muziejus „Alka“ – nuo šiol naujoje interaktyvioje Google Arts & Culture platformoje. Google Arts & Culture – platforma, kuri atveria tarptautinį kultūros ir meno lobyną, vienija kelis tūkstančius pasaulio muziejų ir kviečia patirti virtualias jų kolekcijas.

Pirmoji Žemaičių muziejaus „Alka“ paroda pristato medalininkystės fenomeną, kviečia susipažinti su šio meno ištakomis ir šiandien muziejuje saugoma išskirtine šiuolaikinių medalių kolekcija. Žvelgdami į šį, beveik 700 muziejinių vertybių siekiantį, medalių ir mažosios plastikos kūrinių rinkinį, galime išsamiai susipažinti su Lietuvos medalio menu ir jo kūrėjais.

Nuo 1984 m. Telšiuose vykstanti unikali Europoje medalio meno kūrėjų stovykla, per beveik keturias dešimtis metų Telšius pavertė tikra medalio meno sostine. Į šią stovyklą kasmet atvykstantys menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Izraelio ir kitų Europos šalių, savo kūriniais papildo Žemaičių muziejaus „Alka“ medalių kolekciją.

Parodą galite pamatyti čia.